Перейти до основної сторінки
У спекотну пору треба бути вкрай обережними, адже палюче сонце негативно впливає на шкіру.
Найнебезпечніший період – з 10:00 до 14:00, бо сонячне випромінювання в цей час дуже активне. Сонячні опіки з’являються внаслідок впливу ультрафіолетових променів. Ступені ураження шкіри різні: від легкого почервоніння і незначного припухання до утворення множинних великих пухирів із прозорим або жовтуватим вмістом. При незначних опіках може з’явитися відчуття, що шкіру стягує, сухість і свербіж у зоні ураження, біль при дотику, озноб. Сильні сонячні опіки впливають на загальне самопочуття людини.
Люди зі світлими шкірою, волоссям та очима частіше страждають від пекучого сонця. Підсилюють схильність до сонячних опіків антиалергійна терапія, деякі транквілізатори, а також антибіотики тетрациклінового ряду. Регулярне вживання замінника цукру (сахарину) також може провокувати швидкий опік.
При початковій стадії сонячного опіку шкіра починає червоніти через 2-6 годин після перебування на сонці. Пік прояву симптомів обгорання настає через 12-24 години.
Якщо ваша шкіра постраждала від сонця, то найперше подбайте про укриття або зайдіть до приміщення. Якщо такої можливості немає, накрийтесь одягом, який мінімально пропускає ультрафіолет. Слід одягти просторі бавовняні речі, змочені у холодній воді, або сховатися під вологим пляжним рушником. Шкіру треба охолодити. Щоб зменшити болісні відчуття, поставте на уражену ділянку прохолодний компрес. Якщо сонячний опік значний, можна постояти під прохолодним душем. А ще краще – полежати у прохолодній ванні. Але не травмуйте шкіру сильними струменями та жорсткою мочалкою.
У разі сильного обгорання, при якому людину морозить, нудить, паморочиться у голові, варто звернутися до лікаря, або ж прийняти нестероїдні протизапальні засоби (парацетамол, ібупрофен) чи аспірин. Гідрокортизонова мазь теж стане в пригоді, бо досить швидко знімає біль і почервоніння.
Косметичними засобами, котрі сприяють регенерації та допомагають відновити шкіру, є спрей і крем “Пантенол”, а також гель алое вера.
У жодному разі не проколюйте пухирів, бо ризикуєте занести в рану інфекцію, що призведе до серйозних ускладнень. Якщо пухир тріснув сам, обробіть його антибактеріальною маззю (наприклад, офлокаїновою або синтоміциновою). Не можна змащувати уражені ділянки жирними кремами, оліями чи вазеліном.
Після сильних опіків шкіра погано виконує захисну функцію і часто в уражених місцях стає млявою та в’ялою, втрачає тонус, на ній можуть почати утворюватися зморшки. Тому відновлювальним процедурам слід віддати належну увагу.
Сонячний опік, залежно від ступеня його тяжкості, може проходити від 2-3 до 5-10 днів. Сонця деякий час доведеться уникати, а про шкіру дбати всіма доступними засобами (закритий одяг із натуральних тканин, головний убір, засіб від засмаги з високим фактором захисту). Обов’язково продовжуйте зволожувати епідерміс засобами з природними антиоксидантами й вітамінами: Чудово підійдуть гіалуронова кислота, екстракти кактуса або алое, обліпихи, зеленого чаю, розмарину, вітамін С і ретинол.
При застосуванні народних засобів, а також відповідних косметичних препаратів і процедур, шкіра лущиться і сходить менш помітно. Можна прискорювати цей процес, допомагаючи організму боротися з вільними радикалами зсередини. Для цього вживайте препарати й продукти з антиоксидантами у складі. Найефективнішими є гранатовий сік і зелений чай, які мають протизапальний ефект. Багато антиоксидантів є у свіжих фруктах і овочах, горіхах та бобових.
Попередня
Наступна