• In English
 • На Буковині зареєстровано 4 випадки сказу
  , опубліковано 14 Серпня 2019 року о 15:15

  З початку 2019 року і по даний час на території Буковини зареєстровано чотири випадки захворювання тварин на сказ,  звертаємо увагу, що всі вони у Заставнівському районі, а саме:

  – сказ собаки в с. Веренчанка – 02.04.2019 року власниця німецької вівчарки, повідомила спеціалістів Заставнівської державної лікарні ветеринарної медицини про те, що в неї загинула собака, яка останні дні проявляла ознаки агресії.

  – сказ кота в – 27.06.2019 року до спеціалістів Заставнівської РДЛВМ звернувся житель с. Малий Кучурів гр. Тимофейчук В.І. про те, що у нього загинув домашній кіт. Зі слів власника стало відомо, що більшу частину свого життя кіт проводив у лісі. За декілька днів до загибелі змінив свою поведінку, почав проявляти агресію та вкусив власницю Тимофійчук М.М.

  –  сказ лисиці – 30.07.2019 року при обході земельних угідь за межами населеного пункту м. Заставна поблизу водоймища «Панський став»  охоронець повідомив районну державну службу ветеринарної медицини, що знайшов загинувшого лиса.

  – сказ кота – 04.08.2019 року жителька м. Заставна Бойчук М.Д. повідомила про загибель домашнього кота і зазначила, що він довгий час проводив у лісі.

  Силами державних установ ветеринарної медицини з початку року проти сказу було провакциновано котів – 18844 , собак – 57130 . Наголошуємо про те, що вакцинація тварин проти сказу, лікарями державних установ ветеринарної медицини, проводиться за рахунок коштів державного бюджету (для власників безкоштовно). В разі виникнення позитивного випадку на сказ при районних державних адміністраціях проводяться державні надзвичайні протиепізоотичні комісії та вживаються всі заходи, щодо ліквідації даного захворювання.

  Нагадуємо Вам: Сказ, або водобоязнь, – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини, як свійські так і дикі. Особливо небезпечні лисиці та безпритульні тварини, які не щеплені проти сказу.

  Сказ у тварин – це не завжди мутний погляд, піна з рота і агресія в бік всього живого. Це іноді аномальна ласкавість і довірливість.

  У хворих на сказ тварин змінюється поведінка. Дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, нападають на людей та тварин.

  Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

  Кожен власник тварини повинен знати та дотримуватися обов’язкових правил:

  1. Щороку приводити собак і котів у ветеринарні установи для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу;
  2. Тримати сторожових собак на прив’язі або у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що виключають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом;
  3. Про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти державну ветеринарну службу;
  4. Вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки за наявності короткого повідця та намордника і обов’язкового щеплення проти сказу;
  5. Купувати, продавати, відвідувати виставки, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів та інших тварин тільки при наявності ветеринарного свідоцтва та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивозу;

  6.  Не допускати до полювання нещеплених проти сказу собак.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій