• In English
 • Невдовзі почнеться навчальний рік – час зробити щеплення дитині проти кору
  , опубліковано 14 Серпня 2019 року о 15:15

  Ця хвороба може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті. Тож краще убезпечити себе і близьких заздалегідь.

   

  Наближається початок навчального року, тож можливий ріст захворюваності на кір, особливо у дитячих колективах. Тож фахівці радять не зволікати з вакцинацією.

  Слід зазначити, що в Україні знову фіксують збільшення кількості захворювань на кір. Згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ, у період із 27 липня по 2 серпня виявлено 160 нових випадків кору серед дорослих і 127 – з-поміж дітей. У регіональній статистиці лідирує Київ, а також Вінницька, Чернівецька та Київська області.

  Наразі наявність щеплень за календарем є обов’язковою (згідно з постановою Верховного Суду України) вимогою для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Міністерство охорони здоров’я дає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим – вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано.

  Усі області забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США. Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.

  Кір – це інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови з хворим. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як його носій покинув приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть інфіковані. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичного щеплення, перебувають у зоні ризику.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій