• In English
 • Увага! Цвітіння амброзії у розпалі: як уникнути алергії або полегшити її симптоми
  , опубліковано 20 Вересня 2019 року о 06:06

  Амброзія – це небезпечний для людини та довкілля бур’ян. При потраплянні у ніс та бронхи її пилок викликає запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла і навіть може спровокувати напад бронхіальної астми.

   

  Головний біль, свербіж у горлі, сльозотеча, чхання, – це ще не увесь перелік симптомів алергії, зокрема на амброзію. Зараз саме пік її цвітіння. Пилок амброзії вважається одним із найагресивніших алергенів, який може викликати навіть астму. Кожна її рослина виробляє близько мільярда пилкових зерен, які переміщуються  з вітром і здатні долати відстань у понад 400 кілометрів. Найбільш вразливими до впливу цього бур’яну є діти та люди з хронічними захворюваннями.

  Зовнішні симптоми алергії схожі на звичайну застуду. Відрізнити їх від легкого вірусного захворювання доволі складно. Потрібно радитися з фахівцями. Сучасна медицина дозволяє боротися з алергією. Однак для цього варто вчасно звернутися до лікаря.

  Спреї і таблетки дають нетривалий ефект. Усувають симптоми, утім, хвороба залишається. Самостійно підбирати ліки – погана ідея. Ефективним способом боротьби з алергією є щеплення, яке призначають після певних досліджень. Профілактику краще починати за 2-3 місяці до початку цвітіння амброзії, а проходити ґрунтовне лікування – взимку.

  За словами алергологів, загалом у нашій країні більше ніж 10 % хворих вразливі до пилку рослин. Кількість тих, хто страждає на алергію, щорічно зростає на 5%. Серед причин – міграція амброзії в інші регіони. Нові осередки зазвичай з’являються уздовж автотрас, залізничних магістралей та річок.

  Щоб убезпечити себе від дошкульних наслідків алергії, варто дотримуватись кількох рекомендацій. Насамперед уникайте прогулянок у період цвітіння амброзії – найбільша концентрація пилку в повітрі спостерігається  вдень, особливо у спекотну вітряну погоду. Не залишайте вікна відчиненими, принаймні встановіть спеціальну захисну сітку. Це обмежить потрапляння в дім вуличного пилу, а відтак – і пилку, який може у ньому міститися. Також слід регулярно проводити вдома вологе прибирання та придбати кондиціонер із фільтром повітря або іонізатор. Повернувшись додому з вулиці, обов’язково вимийте руки та промийте ніс сольовим розчином.

  Звісно, найкращою профілактикою алергії буде знищення самої амброзії.  Її потрібно або скошувати, або виривати з  корінням. Робити це слід систематично і до початку цвітіння цього бур’яну.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій