• In English
 • Оперативна інформація щодо ситуації з спалахом гострих кишкових інфекцій після весілля в закладі громадського харчування в смт. Путила.
  , опубліковано 02 Жовтня 2019 року о 17:17

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує.

  Відповідно до оперативної інформації отриманої від Державної установи «Чернівецькій обласний лабораторний центр» МОЗ України зареєстровано 86 випадків захворювання на гострі кишкові інфекції, з них 28 дітей, після весілля 29.09.-30.09.2019 року в закладі громадського харчування в смт. Путила.

  Фахівцями Головного управління спільно з ДУ «Чернівецькій обласний лабораторний центр» МОЗ України негайно розпочато епідемічне розслідування та проведена позапланова перевірка оператора потужності з виробництва та обігу харчових продуктів.

  В закладі громадського харчування встановлені суттєві порушення вимог законодавства в сфері безпечності та окремих показників харчових продуктів,  а саме:

  1. заклад не зареєстрований відповідно до наказу № 39 МінАПК;
  2. потужність не спроектована так, щоб запобігти забрудненню харчових продуктів та дотримання технології приготування страв;
  3. недостатній набір виробничих приміщень;
  4. недостатньо розділового інвентарю (столів, дошок, ножів);
  5. відсутнє технологічне обладнання;
  6. недостатньо холодильного та морозильного обладнання;
  7. не контролюється температурний режим в холодильній камері;
  8. відсутні документи, які підтверджують якість і безпечність харчових продуктів;
  9. відсутні дослідження води питної з джерела водопостачання (криниці);
  10. відсутні медичні огляди працівників харчоблоку;
  11. не проводяться поточні дезинфекційні заходи.

  За виявлені порушення вимог законодавства в сфері безпечності та окремих показників харчових продуктів складено 2-а протоколи, винесено рішення № 2 від 02.10.2019 року про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів в закладі ресторанного господарства, наданий припис. Відсторонена від роботи 1 особа.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій