• In English
 • ПОСІВНА КОМПАНІЯ ПІД УРОЖАЙ 2020 РОКУ
  , опубліковано 27 Жовтня 2019 року о 15:15

  За вікном осіння пора – час посіву озимих культур під урожай 2020 року. У кожного справжнього господаря постає питання чим сіяти, адже що посієш те й пожнеш.

  Звичайно, на ринку присутній широкий вибір насіння, як вітчизняної так і зарубіжної селекції. Вибирати доводиться і серед офіційно сертифікованого державою насіння та серед так званого «сірого» насіння. Тобто вирощеного поза державним контролем та наглядом, без проходження відповідної процедури його сертифікації, як це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року № 97 «Про затвердження Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». Згідно цієї постанови сертифікації підлягає насіння і садивний матеріал тільки тих сортів, які занесенні до  Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні.

  Звичайно, «сіре» насіння має дещо нижчу привабливу ціну, проте немає відповідних супровідних документів, передбачених Державним стандартом України (ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначання якості») які б гарантували його якість.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звертає увагу сільськогосподарських підприємств області різних форм власності на необхідність придбання насіння вирощеного виключно суб’єктами насінництва, які занесенні до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.

  При купівлі насіння також потрібно звертати увагу на його пакування та маркування, яке повинно здійснюватись відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 липня 2017 року № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми   етикетки».

  Обов’язково перевіряйте наявність сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння, які внесені до Державного реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

  Пам’ятайте, частиною 10 статті 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката ЗАБОРОНЕНО.

  Отже запорука високих врожаїв – це якісне сертифіковане насіння хороших сортів та гібридів.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій