• In English
 • На ринку Буковину виявили іграшки з перевищеним вмістом свинцю
  , опубліковано 07 Листопада 2019 року о 17:17

  Під час проведення перевірок характеристик продукції у суб’єктів господарювання, які розповсюджують дитячі іграшки, спеціалістами відділу ринкового нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області встановили факт розповсюдження продукції з порушенням вимог Технічного регламенту безпечності іграшок.

   

  Виробники та імпортери не вказали на продукції свою назву, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу. Окрім того, на іграшках була відсутня інформація щодо безпечного використання.

   

  Щодо встановлення безпечності іграшок зразки продукції відібрані та надіслані до лабораторії ДП «Укрметртестстандарт» для проведення експертизи (випробувань).

  За результатами випробувань згідно  отриманих протоколів було встановлено, що зразки продукції, а саме:

  • іграшка металева модель машина інерційна ТМ «Автопром», країна походження Китай;
  • іграшка Автотрек, ТМ «BSQ», виробник – Китай;
  • іграшка музична собака, ТМ «PAW Patrol», виробник – Китай;
  • іграшка «Залізниця 45», ТМ «Double Coin»,виробник Китай;
  • іграшка «Поїзд скарбів гномів LP-4», «ТМ CUBIKА» виробник – ПП «Левеня», Україна;
  • іграшка музичний телефон з дзеркалом, ТМ «Bebelino» виробник Китай;
  • іграшка «Динозавр», ТМ «HOLA», виробник – Китай,

  не відповідають вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженим постановою КМУ від 10 березня 2017 року № 139 (додаток № 1, п.7; додаток № 2) – за вмістом свинцю перевищені допустимі показники (більше 100000 мг/кг, а згідно з вимогами нормативних документів, вміст свинцю не повинен перевищувати 1000 мг/кг).

   

  На підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику, що може становити вищевказана продукція встановлено, що іграшки при їх використанні становлять високий рівень загрози.

   

  За результатами проведених  перевірок через невідповідність продукції вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151 ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області спеціалістами відділу ринкового нагляду до суб’єктів господарювання були винесені рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом заборони надання продукції на споживчому ринку.

   

  У термін передбачений законодавством суб’єктами господарювання було відшкодовано витрати, пов’язані з проведенням експертизи.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій