• In English
 • Основне про придбання ювелірних виробів
  , опубліковано 10 Грудня 2019 року о 10:10

  Чи відомо споживачам, що, у разі придбання ними ювелірних виробів*, вони маю право на вільний вибір товару, на перевірку його якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни, демонстрацію безпечного та правильного його використання?! Якщо така інформація споживачам вже відома, то, напевне, мало хто знає, що на вимогу споживача продавець зобов’язаний надати йому контрольно-вимірювальний прилад, документи про якість, безпеку, ціну товару. При цьому, засоби вимірювальної техніки, що використовуються під час продажу ювелірних виробів, повинні бути у справному стані, мати повірочне тавро та проходити періодичну повірку в установленому законодавством порядку.

  Важливо знати!!! Торгівля ювелірними виробами у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів), з рук та без відбитків державного пробірного клейма України забороняється. Тому, споживачі ювелірних виробів, щоб у вас не виникали неприємні запитання до продавця, купуйте такі товари за наявності на них відбитка державного пробірного клейма України тільки в спеціалізованих магазинах (відділах).

  З наведеною та іншою інформацією можна ознайомитись в Правилах торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам господарювання на праві власності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.1998 №802 (зі змінами).

  Одночасно інформуємо, що ювелірні вироби належної якості не підлягають обміну/поверненню (постанова Кабінету Міністрів України
  від 19 березня 1994 №172).

  __________________

  * дорогоцінні метали (крім банківських металів) і дорогоцінні каміння, дорогоцінні каміння органогенного утворення та напівдорогоцінні каміння у сирому та обробленому вигляді і вироби з них

  Call Now Button
  Будь в курсі подій