• In English
 • До уваги підприємців! Робота в період карантину: хто може працювати та за яких умов
  , опубліковано 27 Березня 2020 року о 10:10

  Враховуючи численні звернення від підприємців та бізнес-об’єднань стосовно проблем, що виникли у зв’язку із запровадженням карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″, Мінекономіки відповідно до підпункту 295 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабміну від 20.08.2014 № 459, інформує про наступне.
  З метою збереження стабільності функціонування підприємств (зокрема суб’єктів малого і середнього підприємництва) та зниження рівня небезпеки для життя й здоров’я громадян та для навколишнього середовища Мінекономіки ініціювало зміни до Постанови № 211. Про це повідомляє прес-служба відомства.
  Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Постанови № 211, до 24.04.2020 р. заборонено лише роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших об’єктів розважальної діяльності, фітнес-центрів, установ культури, торговельного й побутового обслуговування населення.
  Винятками зі встановлених обмежень (тобто, кому дозволено здійснювати діяльність, навіть приймаючи відвідувачів) є:
  • об’єкти торгівлі харчовими продуктами, пальним, засобами гігієни, ліками та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами й агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку;
  • установи провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної, ветеринарної практики, автозаправні комплекси, об’єкти з ремонту транспортних засобів, комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку, техобслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту;
  • заклади торгівлі та громадського харчування з застосуванням адресної доставки замовлень.
  Зазначені вище об’єкти можуть працювати в період карантину за умови забезпечення свого персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
  Слід зауважити, що також були скориговані обмеження стосовно перевезення пасажирів під час карантину, встановлені підпунктами 4, 5, 6 пункту 2 Постанови № 211. Зазначені зміни були прийняті постановою Кабінету Міністрів від 25.03.2020 № 239 “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України”.
  Довідково. З метою оперативного інформування підприємців про умови ведення господарської діяльності під час карантину, Офіс розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) спільно з Мінекономіки запустив відповідний онлайн-ресурс – http://sme.gov.ua/covid19/.
  Слід зазначити, що листи міністерств мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=2e7044c0-90ab-4fb7-805b-bfb194835b31&title=Roz-iasnenniaSchodoZminDoPostanovi211&fbclid=IwAR0OZrI2TDQfpGWEcEnpQh4M8vctd09ajnZSMrnCDuKX7BRIyGmYVNyysg4

  Call Now Button
  Будь в курсі подій