• In English
 • Хто відповідальний за своєчасну повірку лічильників та хто її оплачує
  , опубліковано 01 Квітня 2020 року о 15:15

  Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів продовжує інформувати громадян щодо повірки лічильників побутових споживачів. Цього разу мова піде про лічильники електричної енергії та лічильники газу.

  Для розрахункового обліку споживання енергетичних ресурсів мають використовуватись вимірювальні прилади, які відповідають вимогам Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” (далі – закон про метрологію).

  Лічильники електроенергії та газу, що перебувають в експлуатації, віднесені до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ) і підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

  Періодичну повірку засобів вимірювальної техніки проводять протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

  Відповідно до затверджених міжповірочних інтервалів:

  – для лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) класу 1 установлено міжповірочний інтервал 2 роки; класу 1,5 – 8 років;

  – для лічильників активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5–2 і А, В) встановлено міжповірочний інтервал 8 (16) років;

  – лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) – 6 (16) років;

  – лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5-,0 і А, В) – 4 (10) років;

  – лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S-3 і А, В, С) – 6 (10) років;

  – лічильників активної та реактивної електроенергії (класи точності 0,01-0,1) – 1 рік.

  Згідно з частиною четвертою статті 17 закону про метрологію, періодична повірка, обслуговування та ремонт (зокрема, демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ (результати вимірювань яких використовують для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюють за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- й газопостачання.

  Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (зокрема демонтажу, транспортування та монтажу) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію й газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- й газопостачання.

  Періодична повірка ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію та газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- й газопостачання.

  Процедуру подання ЗВТ на періодичну повірку, обслуговування та ремонт (зокрема демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ, що є власністю фізичних осіб, визначає Порядок подання ЗВТ на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій