• In English
 • У Чернівецькій області посилили контроль за рекламою ліків
  , опубліковано 14 Квітня 2020 року о 01:01

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області посилило контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо розповсюдження в рекламі лікарських засобів інформації про лікувальні дії на коронавіруси.

  Наразі в Україні відсутні зареєстровані препарати, які мають лікувальну та/або профілактичну дію на коронавіруси, зокрема COVID-19.

  Тому, в разі виявлення на території області такої реклами, її розглядатимуть як недобросовісну, тобто таку, що вводить або може ввести в оману споживачів, завдати шкоди особам, державі чи суспільству, та порушує вимоги статті 10 Закону України “Про рекламу”.

  Порушників штрафуватимуть, відповідно до законодавства.

  Наголошуємо, що Закон України “Про рекламу” дозволяє рекламу:

  – лише таких лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики, діагностики, лікування й реабілітації, що в установленому порядку дозволені центральним органом виконавчої влади, котрий реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, до застосування в Україні;

  – лише таких лікарських засобів, котрі продають без рецепта лікаря та які не внесені центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров’я до переліку заборонених до рекламування.

  Слід додати, що на тлі пандемії та карантину дедалі більшого поширення набувають підробні ліки. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Тож споживачам слід бути уважнішими та дбати про свою безпеку.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій