• In English
 • На Буковині продовжують усувати наслідки повені: підтоплено майже 3 тисячі криниць, вживають профілактичних заходів, щоб не допустити спалаху інфекційних хвороб
  , опубліковано 11 Липня 2020 року о 22:22

  Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області спільно з місцевими органами влади, Управлінням ДСНС в Чернівецькій області та ДУ “Чернівецькій обласний лабораторний центр МОЗ України” обстежують підтоплені населені пункти регіону, а саме: у Вижницькому, Герцаївському, Новоселицькому, Путильському та Кіцманському районах. Особливу увагу приділили роз’яснювальній роботі з мешканцями та недопущенню вживання ними води з криниць до їх повного очищення. Всього в області підтоплено 2944 колодязі.

  Працівники Держпродспоживслужби перевіряють джерела децентралізованого водопостачання від початку повені, надають рекомендації щодо санації криниць та забезпечення якості води згідно з вимогами ДСанПІНу 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”. На всіх підтоплених колодязях розміщені оголошення “Вода не придатна для пиття”.

  Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій та власники підтоплених криниць продовжують їх викачувати та очищувати. Після цих робіт силами Чернівецького лабораторного центру МОЗ та Кіцманської районної ветеринарної лікарні здійснюють дезінфекційні заходи. Відтак фахівці відбирають проби питної води для проведення лабораторного контролю щодо встановлення її безпечності та якості.

  На всіх підтоплених територіях волонтери та представники ДСНС забезпечують населення привізною питною та бутельованою водою.

  Крім того, триває санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики інфекційних хвороб, харчових отруєнь, важливості дотримання правил особистої гігієни в надзвичайних умовах. Також, органам місцевої влади та населенню надані рекомендації щодо проведення рекультивації земель (очищення поверхні ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопування городів і присадибних ділянок (на глибину 20-25 см) і в разі переповнення водою індивідуальних вигребів та вбиралень – спорожнення їх за допомогою асенізаційної машини та дезінфекція; санації криниць; здійснення дератизації в місцях можливого скупчення гризунів; щодо захоронення загиблих трупів тварин та птиці на скотомогильниках.

  Робота в цьому напрямку триває.

  14

  1516171819

  Call Now Button
  Будь в курсі подій