• In English
 • Як працюватимуть освітнізаклади з 1 вересня: МОЗ розробило карантинні рекомендації
  , опубліковано 06 Серпня 2020 року о 21:21

  Тимчасові рекомендації розробили для закладів позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів,повідомляє Урядовий портал. Йдеться про постанову головного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р. № 42.

  З 1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим.

  Педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або осіб, які супроводжують, – крім тих, хто супроводжує людей з інвалідністю.

  Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим.

  Закладам освіти також рекомендовано адаптувати освітній процес. Зокрема проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) у закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами й аудиторіями.

  На період карантину закладам треба забезпечити такі умови безпеки:

  – місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;

  – збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;

  – підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;

  – плакати, банери про правила гігієни та безпеки;

  – обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;

  – розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;

  – провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;

  – очищення й дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, поруччя тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

  Для організації харчування теж передбачені рекомендації. Так, у період карантину заборонені “шведські столи” та самообслуговування. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4 осіб. Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках та одноразових рукавичках. Ті, що видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щитки.

  Нагадаємо, карантин продовжено до 31 серпня 2020 року. Залежно від епідемічної ситуації, регіони ділять на один із чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – зелений, жовтий, помаранчевий або червоний. Однак закривати школи будуть тільки в районах червоної зони – де високий показник захворюваності.

  Також МОН рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених урядовою постановою № 641 (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zapr-641). За сприятливої ситуації можна розпочати 2020/2021 навчальний рік за наступним розкладом:

  – для студентів І курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року;

  – для студентів старших курсів, починаючи з ІІ, з 1 вересня 2020 року;

  – для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій