• In English
 • До уваги жителів Буковини!
  , опубліковано 28 Серпня 2020 року о 14:14

  На виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб в  Чернівецькій області  на 2020 рік в першій декаді вересня 2020 року буде проводитися планова пероральна  вакцинація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу.

  Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується   смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.

  Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

  Вакцинація на території Чернівецької області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою  авіатранспорту. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

  Тому, шановні буковинці,  коли ви  побачите літак, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку,  просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати  приманку в руки та не переносити з місця.

   

  УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками  в лісових та сільськогосподарських угіддях .

  В зв’язку з погодніми умовами терміни здійснення вакцинації можуть переноситись.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій