• In English
 • Фахівці Держпродспоживслужби допомогли буковинцю відстояти його споживчі права
  , опубліковано 01 Вересня 2020 року о 09:09

  До Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області досить часто звертаються споживачі з приводу порушення їхніх прав при реалізації та гарантійному обслуговуванні технічно складних побутових приладів.

  Так, до Головного управління звернувся споживач, який придбав смартфон Xiaomi Redmi 8A та здійснив розрахунок за цей товар згідно з товарним чеком, в якому зазначено, крім ціни телефону, вартість гарантійного обслуговування на 1 рік у сумі 249 грн.

  За результатами звернення споживача спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили позаплановий захід державного нагляду (контролю) та встановили порушення законодавства.

  Відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету  Міністрів України від 11.04.2002 р. №506 “Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів”, усі гарантійні ремонти виконуються безкоштовно.

  Таким чином, зі споживача було незаконно стягнуто 249 грн.  Головне управління винесло припис щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю), який продавець виконав та повернув споживачу незаконно сплачені ним кошти. Посадову особу, котра вчинила вказане правопорушення, притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді штрафу.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій