• In English
 • Споживачі! Будьте пильними, Вас можуть ошукати при покупці товару.
  , опубліковано 22 Жовтня 2020 року о 11:11

  Як показує аналіз звернень громадян, які надійшли до управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, споживачі, придбаваючи товар, у багатьох випадках не можуть реалізувати свої права, передбачені статтею 15 Закону України «Про захист прав споживачів» щодо надання їм необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар та ціну, що фактично робить споживача безправним при придбанні товару.

  Так, до Управління звернувся споживач на порушення його прав при  придбанні в одному із магазинів міста Чернівці сметани «Селянська Реміснича» без належної інформації про вміст жиру та ціни.

  За зверненням споживача Управлінням було здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю). Факти, зазначенні у зверненні споживача підтвердились. Так, сметана «Селянська Реміснича» із  зазначенням на етикетці 20% жиру та  вагою 900 гр.  реалізувалась згідно цінника з написом вміст жиру 21 % по ціні 74,0 грн. Крім того, чек був виданий споживачу на сметану 21 % жирності  по ціні 74,0 грн. А, отже, на придбаний товар споживач не отримав достовірну інформацію, що викликало у нього сумніви щодо його ціни.

  За результатами перевірки було встановлено, що суб’єкт господарювання допустив реалізацію сметани «Селянська Реміснича» без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про вміст жиру та ціну, чим порушив статтю 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

  За допущені правопорушення посадову особу магазину притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, а до суб’єкта господарювання застосована згідно статті 23 Закону України «Про захист прав споживачів» адміністративно-господарська санкція.

  Шановні споживачі! При виникненні відповідних непорозумінь та порушень Ваших прав, насамперед, слід звернутися до адміністрації магазину.  В разі не вирішення питання адміністрацією магазину споживачу не зайвим буде одразу ж зібрати докази порушення його прав: сфотографувати маркування товару та цінник тощо і, звичайно ж, зберегти чек на придбаний товар, та звернутись із відповідною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (58000, м. Чернівці, вул. Сторожинецька, 115) та до суду.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій