• In English
 • Контроль за організацією харчування в закладах освіти області
  , опубліковано 02 Листопада 2020 року о 10:10

  З  метою  попередження  виникнення гострих  кишкових  захворювань та  харчових  отруєнь в  закладах освіти  області Головним управлінням було ініційовано та підготовлено доручення Чернівецької обласної державної адміністрації від 31.01.2020 року № 13-0 «Про проведення моніторингових перевірок харчоблоків закладів загальної середньої, дошкільної освіти області з питань дотримання вимог законодавства з якості і безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних вимог при організації харчування», на виконання якого проведено 61 комісійна моніторингова перевірка харчоблоків закладів середньої та дошкільної освіти, з них у 17 закладах виявлені порушення вимог санітарного законодавства, що становить 28 %.

  Крім того, під час проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) та моніторингових перевірок в 65 закладах освіти проведені  лабораторно-інструментальні дослідження з об’єктів навколишнього середовища.

  За результатами проведених досліджень встановлено, що із досліджених 132 проб готових страв на бактеріальне забруднення, позитивних знахідок не  виявлено, було досліджено 121 проба страв на калорійність, відхилення виявлені в 2 пробах (1,6%) та досліджено 2090 змивів з навколишнього середовища (харчоблоки та роздаткові закладів освіти) на наявність патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виявлені позитивні знахідки в 195 змивах (9,3%).

  Також, спеціалістами Головного управління проводились дослідження якості  питної води в навчально –  виховних закладах, згідно вимог ДСанПІНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», спеціалістами Головного управління було відібрано 126 проб питної води з 76 навчально – виховних закладів для проведення лабораторних досліджень  Чернівецькою регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  Так,  з 32 навчально – виховних  закладів, які підключені до централізованого водопостачання,  було досліджено 50 проб питної води. Відхилення встановлено в 2 (4,0%) пробах за санітарно-хімічними та в 33 (66,0%) за  мікробіологічними показниками, а з 44 навчально – виховних закладів, які використовують воду з джерел  децентралізованого водопостачання,  було досліджено 76 проб питної води. Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 26 (34,2%) пробах та в 58 (76,3%) – за мікробіологічними показниками.

  З метою усунення виявлених відхилень та порушень вимог санітарного законодавства Головним управлінням надано 37 приписів, притягнуто до адміністративної та дисциплінарної відповідальності 8 працівників навчально –  виховних закладів та проінформовано керівників закладів, місцеві органи самоврядування та виконавчої влади.

  Робота в даному напрямку триває.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій