• In English
 • Про санітарно-епідемічну ситуацію в області за 9 місяців 2020 року
  , опубліковано 09 Листопада 2020 року о 14:14

  За 9 місяців поточного року на території Чернівецької області рівень інфекційної захворюваності без врахування носіїв, грипу та гострих респіраторних інфекцій знизився на 12,2%, за рахунок групи гострих кишкових інфекцій. На території області не зареєстровано випадків захворювання людей на сказ, сибірку, бруцельоз, туляремію, орнітоз, лістеріоз.

  На протязі 9 місяців 2020 року в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року спостерігається зниження  захворюваності на гастроентероколіти встановленої етіології на 57,6% та гастроентероколіти викликані  не встановленими збудниками – 55,6%.

  За 9 місяців зниження захворюваності на гастроентероколіти встановленої етіології відмічається на всіх адміністративних територіях області.

  Одночасно, при загальному зниженні рівня захворюваності на гастроентероколіти не встановленої етіології за 9 місяців відмічається в його ріст в Путильському (+4 випадків) та Хотинському  (+6 випадків). .

  Спостерігається значне зниження захворюваності на ротавірусний ентерит за 9 місяців 2020 року (на 72,%%). В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року зменшення рівня захворюваності відбувається на всіх адміністративних територіях, окрім Путильського району (+1 випадок).

  Також, фіксується зниження рівня захворюваності на сальмонельозні інфекції в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року (- 31  випадок).

  За 9 місяців 2020 року відбулось зниження захворюваності на лептоспіроз (-9 випадків), зареєстрований 1 випадок захворювання серед людей в Кіцманському районі.

  За 9 місяців 2020 року продовжується тенденція до зниження рівня захворюваності на туберкульоз органів дихання, рівень захворюваності збільшився на 46,40%, з них лабораторно підтверджено – 45,50%. Зниження відбулось на всіх територіях області.

  Треба відмітити, що вищезазначена ситуація з зниженням рівня захворюваності по всіх нозологіях характерна для періодів епідемій та пандемії.

   

  Заходи державного нагляду

  У зв’язку з епідемією коронавірусної хвороби та відповідно до запровадження  обмеження в проведені планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а  також тимчасовим припи-ненням роботи закладів освіти тривалий період з березня по липень вище-зазначені заходи не проводились. Основна діяльність була зосереджена на моніторингових перевірках  об’єктів питного водопостачання, місць відпочинку на водних об’єктах, дотримання протиепідемічних вимог на об’єктах нагляду тощо.

  За 9 місяців 2020 року  проведено 49 планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності  із запланованих 302 (16,2%). Порушення вимог дотримання санітарного законодавства виявлено на 40 об’єктах (81,6%).

  Відсоток виявлених порушень по видам закладів виглядає таким чином: перевірками охоплено 21 ЗДО, порушення на 90,5%; 11 дошкільних  підрозділів НВК, порушення виявлено на 91%; перевірено 9 закладів охорони здоров’я, порушення виявлені 33,3%; перевірено 8 підприємств питного водопостачання, порушення виявлено 100% та 1 сільсько-господарське підприємство, порушення – 100%.

   

  Проведення позапланових заходів державного нагляду

  За 9 місяців 2020 року проведено 13450 позапланових заходів державного нагляду (включно з перевірками дотримання протиепідемічних обмежень). Позапланові  заходи здійснювались під час проведення  розгляду звернень громадян (64), видачі документів дозвільного характеру, в тому числі для отримання ліцензій на медичну і освітню практику (83), моніторингові перевірки ( 13249) та інші.

  З  метою  попередження  поширення захворювання на COVID-19 та виконання рішень Державної та обласної комісії ТЕБ та НС Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області в період з 27.02.2020 по 01.10.2020 року організовано моніторингові обстеження суб’єктів господарювання та об’єктів критичної інфраструктури по дотриманню протиепідемічних вимог.

  Всього охоплено проведенням моніторингових обстежень13249об’єктів, з яких 72% проведені спільно із працівниками Головного управління Нацполіції, ДСНС та органами місцевої влади. За результатами комісійних моніторингових обстежень порушення вимог дотримання протиепідемічних обмежень виявлено на 3043(23%)об’єктах. Спеціалістами Головного управління здійснювалися профілактичні та протиепідемічні заходи із запобігання поширенню коронавірусної інфекції  в закладах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, громадського харчування, на агропродовольчих ринках, в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, громадському транспорті та інших об’єктах  критичної інфраструктури.

  Загалом, за результатами проведених заходів було складено 505 протоколів про адміністративне порушення, надано 281 припис щодо необхідності дотримання карантинних обмежень суб’єктами господарювання та 3403 рекомендацій (пропозицій).

  В розрізі об’єктів відсоток порушень:

  – ЗДО: 406 заходів, порушення виявлені на 58 об’єктах (14,3%);

  – ЗЗСО: 625 заходів, порушення виявлені на 177 об’єктах (28,3%);

  – об’єкти питного водопостачання: 480 заходів, порушення виявлені на 231 об’єкті (48,1%);

  – об’єкти централізованого водовідведення: 12 заходів, порушення виявлені на 7 об’єктах (58,3%);

  – ЛПЗ: 63 заходи, порушення виявлені на 1 об’єкті (1,6%);

  – харчові об’єкти (громадське харчування, торгівля в т.ч.агропродовольчі ринки): 5974 заходи, порушення виявлені на 1534 об’єктах (25,7%);

  – сільгосппідприємства, склади пестицидів та агрохімікатів: 9 заходів, виявлено 2 порушення (22,2%);

  -об’єкти побутового обслуговування населення, торгівля непродо-вольчими товарами, громадський транспорт та інші об’єкти критичної інфра-структури: 5877 заходів, виявлено порушень на 1081 об’єкті (18,4%).

   

  Підготовка до нового 2020-2021 навчального року

  З метою перевірки готовності закладів освіти до роботи в новому 2020-21 навчальному році фахівцями Головного управління прийнято участь в проведенні 442 комісійних перевірок закладів загальної середньої освіти (всього зареєстровано 401 заклад) та 252 закладів дошкільної освіти (всього зареєстровано 252 ЗДО).

  Формат проведення перевірок в поточному році було змінено, здійснювались перевірки по забезпеченню виконання постанов Головного державного санітарного лікаря України  від 21.05.2020 №25 та від 22.08.2020  № 50 щодо організації протиепідемічних заходів в НВЗ області в період карантину, а також дотримання вимог санітарного законодавства.

  За результатами обстежень  порушення було встановлено в 221 (33,8%) закладі (152 (38%), 69 (31,3%) ЗЗСО та ЗДО відповідно).

  Основні порушення протиепідемічних заходів в ЗЗСО: відсутність місць утилізації засобів індивідуального захисту, не забезпеченість п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та в ЗДО: не забезпечено створення запасу засобів індивідуального захисту, не створено умови для дотримання правил особистої гігієни (відсутнє рідке мило, паперові рушники, антисептики для рук), відсутні безконтактні термометри, на вході не облаштоване місце для обробки  рук.

  Порушення вимог санітарного законодавства:

  – не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам (потребують проведення  капітального ремонту приміщення харчоблоків, недостатній набір приміщень)   3 заклади освіти Герцаївського району,1 заклад Новоселицького,34 –  Заставнівського, 17 – Кіцманського,11 – Путильського районів;   

  відсутнє забезпечення холодною та гарячою проточною водою та каналізування всіх приміщень харчоблоків у 2 закладах Герцаївського та  3 Путильського районів;

  – відсутнє або недостатня кількість холодильного та морозильного обладнання в 5 – Вижницького, 2 – Заставнівського,3 – Кельменецького,4 – Хотинського,11- Путильського районів;

  – недостатньо технологічного обладнанняв 4 закладах Заставнівського,7 –  Хотинського районів, 36 – м. Чернівці;

  – відсутні власні харчоблоки та відповідно не організоване  гаряче харчування в 3 – х закладах освіти Герцаївського району, у 2-х закладах освіти Путильського району – здійснюється виключно бутербродне харчування, 1 закладі Кіцманського району, 1 ЗЗСО Хотинського району.

  В 5-ти закладах освіти організовано тільки бутербродне харчування – ЗЗСО І ст. Рижа, Ріпень Путильського району, ЗЗСО І ст. с. Маморниця-Вама, с. Куликівка, с. Могилівка Герцаївського району.

  Про виявлені порушення проінформовані керівники закладів, органи  місцевого самоврядування та виконавчої влади, з метою усунення виявлених порушень спеціалістами структурних підрозділів надано 37 приписів та  рекомендаційні листи щодо усунення виявлених порушень.

   

  Моніторингові перевірки  навчально-виховних закладів

  З  метою  попередження  виникнення гострих  кишкових  захворювань та  харчових  отруєнь в  закладах освіти  області Головним управлінням було  підготовлено доручення Чернівецької ОДА від 31.01.2020 року№ 13-О «Про проведення моніторингових перевірок харчоблоків закладів загальної середньої, дошкільної освіти області з питань дотримання вимог законодавства з якості і безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних вимог при організації харчування», на виконання якого проведено 65 комісійних моніторингових перевірок харчоблоків закладів середньої та дошкільної освіти, з них у 17 закладах виявлені порушення вимог санітарного законодавства, що становить 26,1 %, а саме: приміщення потребують проведення капітальних та поточних ремонтів із заміною водопровідних та каналізаційних мереж; проведення ремонтних робіт діючої припливно-витяжної вентиляції або її встановлення; відсутність гарячої проточної води; недостатня забезпеченість закладів холодильним та технологічним обладнанням;  порушення поточності приготування  готових страв; не дотримується товарне сусідство при зберіганні харчових продуктів; відсутність добових проб; не виконуються норми харчування тощо.

  Під час проведення заходів державного нагляду (контролю) та моніто-рингових обстежень закладів освіти області Головним управлінням проводились лабораторно-інструментальні дослідження об’єктів навколиш-нього середовища (води питної, змиви з об’єктів довкілля, бактеріального забруднення готових страв, калорійності).

  Відбір здійснювався відповідно до «Плану проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства у Чернівецькій області на 2020 рік».

  Загалом було досліджено: 132 проби готових страв на бактеріальне забруднення, позитивних знахідок не  виявлено; 121 пробу страв на калорійність, відхилення виявлені в 2 пробах (1,6%) – НВК (дошкільний підрозділ) с.Ставчани Хотинського району, ЗДО с.Усть-Путила Путильського району;  2090 змивів із навколишнього середовища (харчоблоки та роздаткові закладів освіти) на наявність патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виявлені позитивні знахідки в 195 змивах (9,3%). Відсоток позитивних знахідок  виявлено у  наступних районах: Герцаївський-38, Сокирянський–20, Путильський -15, Хотинський – 10,9 та м.Чернівці-12,8.

  Також в закладах дошкільної освіти досліджено 54 проби ґрунту на наявність цист, ооцист геогельмінтів, позитивних знахідок не було.

  Проведено  в навчально-виховних закладах області 289 інструментальних досліджень параметрів мікроклімату (температурний режим, рівень вологості, швидкість руху повітря),289 замірів рівня освітлення, 120 вимірювань октавних рівнів звуку, вимірювання еквівалентних і максимальних рівнів звуку.

  Встановлені невідповідності   по рівню освітлення у  6 закладах  ( ЗДО №1 м.Сокиряни, ЗЗСО смт.Кострижівка, с.Іспас, м.Хотин, НВК с.Анадоли та Маморницький–Вама  НВК с. Цурень).

   

  Об’єкти питного водопостачання і водовідведення

  На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2»  та відповідно до доручення Голови Держпродспоживслужби України від 16.03.2020 №601-10.1/15 спеціалістами Головного управління впродовж березня – вересня поточного року було проведено  482 моніторингових обстеження джерел централізованого і децентралізованого питного водопостачання і12 об’єктів водовідведення.

  Так, здійснено21 моніторингове обстеження об’єктів централізованого питного водопостачання в містах Заставна, Герца, Кіцмань, селищ міського типу Глибока, Кельменці, Путила відомчих управлінь житлово – комунальних господарств, КУП «Комунальник» м.Вижниця, КП «Криниця» смт.Берегомет, КП «Новоселицька тепломережа» м.Новоселиця, «Сторожинецьке ЖКГ» м.Сторожинець, «Хотинтепломережа» м.Хотин, «Сокиряни-благоустрій» м.Сокиряни,«Чернівціводоканал», «Неполоківський комунгосп» смт. Непо-локівці, управління ДКП «Тепловодоканал» м.Новодністровськ, сільські водо-проводи в с.Хрещатик та смт.Кострижівка Заставнівського, відомчі водо-проводи в селах Вороновиця, Зелена, Бернове та Мошанець Кельменецького районів.

  За результатами проведених обстежень систем централізованого водопостачання  порушення вимог санітарного  законодавства встановлено на 17 об’єктах:

  – недотримання першого поясу  зони санітарної охорони (далі ЗСО) на водопроводах в частині: відсутності огорожі – в смт.Кельменці, м.Сокиряни,  смт.Путила, м.Сторожинець; часткова відсутність – смт.Берегомет КП «Криниця»; смт.Кельменці, с.Вороновиця, Зелена, Бернове та с.Мошанець Кельменецького району; відсутнє освітлення – в смт.Кельменці; сигналізація – в м.Заставна, с.Хрещатик та смт.Кострижівка Заставнівського району;

  – на водопроводі КП «Новоселицька тепломережа» не організувано у відповідності до вимог перший пояс ЗСО для джерел водопостачання (свердловин), який має становити 30-50м. в залежності від захищеності джерела, оскільки вони розташовані хаотично на території міста і зона першого поясу становить  від 5 до 25 метрів;

  – землі другого та третього поясу зон ЗСО для джерел водопостачання КУП «Комунальник» м.Вижниця використовується під ведення особистого селянського господарства;

  – потребує реконструкції променевий водозабір, недообладнана хлораторна (відсутнє автономне енергозабезпечення, опалення) на водопроводі  Глибоцького ВУЖКГ;

  – потребують капітальних ремонтів камери гасіння гідроудару (напору) на ВНС І-го підйому «Митків», приміщення швидких фільтрів та водозаборів «Рогізна», «Біла», «Магала», необхідна заміна покриття відстійників та  досипка кварцового піску на ІІ підйомі водогону «Дністер – Чернівці» на  «КП Чернівціводоканал»;

  – не здійснюється знезараження води на КП «Криниця» смт.Берегомет (використаний ресурс бактерицидної лампи);

  – подача води в райцентрах Сторожинець та Герца відбувається згідно графіку (зранку та ввечері);

  – розподільча мережа потребує повністю заміни на  Герцаївському та часткової на Сокирянському водопроводах, потребує капітального ремонту приміщення водозабору КП «Криниця» смт.Берегомет.

  Не надані на погодження до Головного управління зазначені робочі  програми на водопроводах міст Сокиряни, Новодністровськ, смт. Кельменці та сіл Мошанець, Вороновиця, Зелена, Бернове Кельменського району. А на підприємствах КУП «Комунальник»,КП «Криниця»,  Глибоцьке, Заставнівське ВУЖКГ, сільських водопроводах с.Хрещатик та смт.Кострижівка робочі програми взагалі не розроблені згідно змін та відповідно не погоджені.

  Окрім того, відсутні угоди на проведення лабораторного контролю за якістю питної води на водопроводах в смт.Кельменці, Кострижівка, селах Вороновиця, Мошанець, Бернове, Зелена, Хрещатик.

  Про встановлені порушення проінформовано  управління житлово-комунального господарства Чернівецької ОДА.

  Щодо обстежень децентралізованого водопостачання, то в області було всього обстежено 461 громадську криницю, а саме: у Вижницькому – 52(148,6%) криниці, Герцаївському-30 (90,9%), Глибоцькому-116 (78,4%), Заставнівському-4 (66,7%), Кіцманському-51 (73,9%), Кельменецькому–26 (56,5%), Новоселицькому-12 (120%), Путильському-2 (50%), Сторожинецькому -45 (44,7%), Сокирянському-78 (79,5%), Хотинському районі–31 (31%), м.Чернівці-14 (100%). За результатами обстежень на 21,7% встановлено порушення (на 100 громадських криницях), в частині облаштування  громадських криниць у Герцаївському – 6, Заставнівському – 2, Кіцманському – 7, Сторожинецькому  –  5, Сокирянському  –  52, Хотинському районах – 16 та м.Чернівці – 5.

  Впродовж року проводилась паспортизація джерел децентралізованого водопостачання. Так, станом на 01.10.2020на нагляді по області знаходиться 624 криниці, що на 23,8% менше ніж у минулому році (819). Санітарні паспорти на джерело водопостачання оформлено на 578, однак на 414 з них – не пролонговані, а на 71 взагалі відсутні (60,6%- у Кіцманському, 83% – Заставнівському, 17,6% –  Сокирянському, 18% – Глибоцькому, 15% – Герцаївському, 1,4% – Кельменецькому районах).   Не продовжені – 100% у Сторожинецькому, 85% у Хотинському, 82,4% у Сокирянському, 75,7% Герцаївському, 69,6% у Кельменецькому, 60% у Вижницькому та 59,5% у Глибоцькому районах.

  Залишається не вирішеним питання щодо здійснення періодичного лабораторного контролю якості питної води.

  Також, під час обстежень всіх об’єктів водовідведення області встановлено порушення на 7 об’єктах(КОС в містах Заставна, Новоселиця, Сторожинець, Чернівці та смт.Глибока, Кельменці, Путила). А саме встановлено, що в містах Новоселиця та Сторожинець  каналізаційно-очисні споруди (далі КОС) знаходяться в аварійному стані, а в м.Заставна і смт.Глибока – потребують реконструкції. В м.Чернівці  встановлено, що потребують заміни каналізаційні мережі (37%), насосне обладнання на каналізаційно – насосних станціях на більш сучасне, а також проведення поточних ремонтів споруд КОС. Під час обстеження КОС в смт.Кельменці встановлено, що каналізаційно-насосна станція потребує капітального ремонту. На даний час виділено кошти та вже закуплено обладнання для проведення робіт щодо заміни насосної лінії та  проведено очистку центрального колектору і центральної камери.

  Керівникам підприємств та балансоутримувачам, на яких виявлені порушення вимог санітарного законодавства, надано  відповідні рекомендації щодо їх усунення, а також проінформовано органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.

  В рамках моніторингу, Чернівецькою регіональною Державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проводились лабораторні дослідження проб питної води, згідно вимог ДСанПІНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» ( далі – ДСанПіНу 2.2.4-171-10).

  З 14 водопроводів було відібрано на проведення лабораторних досліджень 69  проб питної води. За результатами  яких відхилення встановлено в 20 (29%) пробах за санітарно-хімічними та 24 (34,8%) за мікробіологічними показниками. Відхилення від вимог санітарних правил за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками встановлено на водопроводах м.Сокиряни, м.Кіцмань і смт. Неполоківці Кіцманського та смт. Кострижівка і с.Хрещатик Заставнівського районів. Відхилення лише за мікробіологічними показниками встановлено на водопроводах с.Зелена Кельменецького та смт.Берегомет Вижницького районів, а за санітарно-хімічними показниками – смт.Кельменці.

  Із 117 громадських криниць було відібрано проби питної води для проведення лабораторних досліджень. За результатами  лабораторних досліджень відхилення встановлено в 30 (25,6%) пробах за санітарно-хімічними та 94 (80,3%) за мікробіологічними показниками. Відхилення за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками встановлено в пробах питної води з громадських криниць Вижницького, Герцаївського, Новоселицького, Сокирянського та Хотинського районів. Відхилення лише за мікробіологічними показниками встановлено у Глибоцькому, Заставнівському, Кіцманському та Сторожинецькому, а за санітарно-хімічними – Кельменецькому районах. Крім того, за даними ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» було здійснено 40 досліджень води питної на вміст пестицидів, перевищення гранично-допустимих концентрацій не встановлено.

  Також, із 94 навчально – виховних закладів було відібрано 162 проби питної води для проведення лабораторних досліджень. Так, з 35 закладів, які підключені до централізованого водопостачання, було досліджено 56 проб питної води. Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 3 (5,3%) пробах та в 33 (58,9%) – за мікробіологічними показниками. Не відповідала питна вода вимогам  ДСанПІНу 2.2.4-171-10 по санітарно – хімічним та мікробіологічним показникам в Сокирянському  районі та м.Чернівці. Крім того, лише за мікробіологічними показниками відхилення встановлено у Вижницькому, Глибоцькому, Заставнівському, Новоселицькому, Путильському, Кельменецькому та Хотинському районах. А з 59 закладів, які використовують воду з джерел децентралізованого водопостачання, було досліджено 106 проб питної води. Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 26 (24,5%) пробах та в 80 (75,5%) – за мікробіологічними показниками. Невідповідність по санітарно – хімічним та мікробіологічним показникам встановлено в усіх районах і лише за мікробіологічними показниками у Вижницькому, Герцаївському, Заставнівському, Путильському, Кіцманському районах та м.Чернівці.

  Щодо проведення лабораторних досліджень питної води з пунктів розливу, то здійснено відбір 25  проб води  з пунктів розливу в Кіцманському (Долина), Хотинському районах(ФОП Авраменко Г.Г.), та м.Чернівці (МПП «Супутник»  та ФОП Подольський П.П.),  з них не відповідало вимогам по мікробіологічним показникам – 11(44%) та 1 (4%) – за санітарно-хімічними.

  Про всі виявлені позитивні знахідки проінформовано керівників та балансоутримувачів джерел водопостачання з наданням конкретних рекомендацій щодо проведення відповідних заходів. Проведено знезараження джерел питного водопостачання з повторним дослідженням проб питної води, станом на сьогодні – вода відповідає вимогам ДСанПІНу 2.2.4-171-10.

  На виконання  п.2 розпорядження  Чернівецької обласної державної адміністрації від 30.04.2020 № 432-р «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Чернівецької області у весняно-літній період 2020 року» спеціалістами Головного управління в травні – червні поточного року, за заявою суб’єкта господарювання, було проведено обстеження 7 місць масового відпочинку людей, а саме: Чернівецького міського пляжу; «Берег любові» с.Бобівці, «Аква-Плюс» с.Кам’яна, «Рутка» с.Великий Кучурів Сторожинецького району; пляжі «Сонячний берег», «Лижна траса» с.Бояни, «Хвиля» с.Магала Новоселицького району. За результатами обстежень встановлено, що територія обстежених пляжів утримується відповідно до санітарних вимог, тобто створені умови для безпечного відпочинку населення.  Також за звітній період відібрано 16 проб води водоймищ, де було виявлено  13 відхилень (81,25%) по мікробіологічних показниках. Крім того, за даними ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» було здійснено  дослідження води річкової – 91 та ґрунту – 40 на вміст пестицидів, перевищення гранично-допустимих концентрацій не встановлено.

  Відповідно до п. 8 протоколу  № 2 штабу з ліквідації надзвичайної ситуації від 26.06.2020 року щодо недопущення вживання мешканцями населених пунктів води з криниць, які були підтоплені та замулені, до повного очищення в них води,  спеціалістами Головного управління впродовж червня-липня поточного року було проведено обстеження 3066 (2944 підтоплені криниці) джерел децентралізованого водопостачання, а саме: по Вижницькому – 271 криницю, Герцаївському – 127, Новоселиць кому – 2331, Путивльському – 63, Кіцманському районах  – 274. Під час яких надавались рекомендації щодо санації криниць та забезпечення якості води згідно вимог ДСанПІНу 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

   

  Вжиття заходів

  За результатами проведених планових заходів виявлялись порушення вимог санітарного законодавства на 40 об’єктах  (81,6%).

  Для усунення порушень керівникам закладів  освіти, охорони здоров’я, підприємств питного водопостачання та сільгосппідприємств надано 40 приписів та складено 1 протокол про порушення санітарних норм.

  Під час позапланових заходів  виявлено 3095 порушень вимог санітарного законодавства. З метою їх усунення  надано 281 припис, 3403 рекомендації та застосовано  адміністративні стягнення  до 504 осіб на загальну суму 88 332грн.

   

  Надання адміністративних послуг та дозвільних  документів

  На виконання Законів України «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» видано 24 дозволи (санітарних паспортів) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. Розглянуто 41 документ у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, з яких у 37 випадках прийнято рішення щодо можливості видачі дозволу.

  Крім того, проведено 49 обстежень об’єктів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності, з них: 45 – медичної практики та 3 – освітні послуги. Проведено 9 обстежень для видачі санітарного паспорта на склади пестицидів, за результатами яких було видано 7 санітарних паспортів.

   

  Звернення громадян

  Протягом звітного періоду було розглянуто 102 звернення громадян у сфері санітарного законодавства, що залишається практично на рівні минулого року. Кількість повторних  звернень за 9 місяців поточного року складає 8,8%. За результатами розгляду  46,1% вирішено позитивно.

  Проведено ретроспективний аналіз зверненьгромадян  з приводу порушень вимог чинного законодавства при застосуванні пестицидів і агрохімікатів в Чернівецькій області за період 2018-2019 років. Узагальнені матеріали було направлено на адреси ВСП.

  Також за 9 місяців поточного року позитивно розглянуто 2 депутатських звернення. Всі звернення розглянуто відповідно до вимог чинного законодавства.

  Крім того, напрацьовано алгоритм дій, з метою належного розгляду звернень громадян щодо порушень вимог законодавства при  застосуванні пестицидів, для вжиття заходів реагування.

   

  Санітарно-освітня робота

  Підготовлено взірці інформаційних листів для скерування їх головам районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, сільським головам, згідно проаналізованих звернень та недотримання СЗЗ від земельних ділянок до об’єктів нагляду в межах населених пунктів, а також щодо дотримання вимог чинного законодавства під час проведення робіт із  пестицидами.

  Напрацьовано інформаційні бюлетені щодо дотримання суб’єктами господарювання та громадянами вимог чинного законодавства під час застосування пестицидів у межах та за межами  населеного пункту.

  Підготовлено довідку та презентацію для прийняття участі  в проведенні нарад – семінарів, круглих столів, сходів села з органами місцевого самоврядування, представниками громадських організацій, членами асоціації розвитку інтенсивного садівництва, суб’єктами господарювання,  населенням та іншими зацікавленими органами з питань дотримання вимог чинного законодавства при застосуванні пестицидів і агрохімікатів.

  Надано рекомендації (інформаційний бюлетень) керівникам навчально– виховних закладів що до дотримання суб’єктами господарювання та громадянами  вимог чинного законодавства під час застосування  пестицидів у межах населеного пункту. Направлено листи директорам ринків з роз’ясне-ннями щодо вимог нормативно-правових актів суб’єктами господарювання, які здійснюють торгівлю пестицидами і агрохімікатами.

  Активізовано санітарно-освітню роботу серед населення через засоби масової інформації(офіційний сайт ГУ, сайти РДА, ОТГ, сільських рад, місцеві газети, радіо) щодо дотримання вимог чинного законодавства при застосуванні пестицидів і агрохімікатів.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій