• In English
 • На Буковині підтверджено випадок АЧС…
  , опубліковано 11 Листопада 2020 року о 16:16

  09 листопада 2020  року до Головного управління ДПСС в Чернівецькій області надійшло повідомлення  від начальника Кіцманського районного управління Головного управління ДПСС в Чернівецькій області щодо виявлення трупів свиней на території   аеродрому між населеними пунктами с. Лужани та с.Шипинці.

  Оперативно мобільною групою спеціалістів із Головного управління Держпродсоживслужби в Чернівецькій області, Чернівецької державної регіональної лабораторії Дежпродспоживслужби,  Кіцманського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області та Кіцманської районної державної лікарні ветеринарної медицини було здійснено виїзд  для проведення епізоотичного розслідування випадку загибелі свиней та відбору патматеріалу від трупів свиней для виключення африканської чуми свиней. Одночасно був проведений патологоанатомічний розтин, при якому встановлені  патзміни, характерні для АЧС.   Відібраний патматеріал було направлено до Івано-Франківської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення вірусологічного дослідження методом ПЛР. Усі знайдені трупи свиней захоронені на визначеному головою Мамаївської ОТГ  місці із проведенням відповідної вимушеної дезінфекції території.

  11.11.2020 року діагноз на АЧС був лабораторно підтверджений.

  В Кіцманському районі планується проведення засідання ДНПК   для організації оздоровчо – охоронних заходів у неблагополучному пункті.

  АЧС – одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, так як проти нього відсутні ефективні специфічні засоби профілактики (вакцини) та лікування. Сприйнятливі тварини- дикі та свійські свині. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

  З метою недопущення занесення АЧС у власні господарства необхідно:

  • не згодовувати свиням харчові відходи;
  • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
  • утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  • не забивати хворих свиней та не переробляти туші хворих свиней;
  • не дозволяти відвідувати господарства стороннім особам;
  • не утримувати в приватних господарствах свиней, якщо ви полюєте на диких кабанів.

  У  разі виявлення підозрілої (невластивої)  поведінки тварин  або

  випадків загибелі тварин інформувати  територіальне управління Держпродспоживслужби або державну установу ветеринарної медицини.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій