• In English
 • Використання стереонавушників може бути небезпечним!
  , опубліковано 22 Листопада 2020 року о 14:14

  Під час проведення планових перевірок характеристик продукції у суб’єктів господарювання, які розповсюджують радіообладнання, електричне та електронне обладнання, спеціалістами відділу ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області встановлено факт розповсюдження продукції з порушенням вимог Технічних регламентів.

  Виробники та імпортери не зазначають на продукції свою назву, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу, що унеможливлює дізнатися про походження даної продукції; інструкція та інформація про безпечність складені з порушенням вимог закону щодо порядку застосування мов; відсутній знак відповідності технічним регламентам.

  У зв’язку з численними порушеннями у суб’єктів господарювання за місцем розповсюдження продукції були відібрані зразки для проведення експертизи (випробування)та направлені в ДП «Укрметртестстандарт», де їх досліджено на відповідність вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні затвердженим ПКМУ від 10.03.2017р. № 139.

  За результатом аналізу отриманого протоколу випробувань виробів встановлено, що зразки продукції, а саме: стереонавушники торгової марки Prologix виробник – PRC за вмістом свинцю не відповідають вимогам вищезазначеного Технічного регламенту, а саме: масові частки свинцю містять 172000 мг/кг, а згідно з вимогами нормативних документів, вміст свинцю не повинен перевищувати 1000 мг/кг (±157 мг/кг).

  На підставі розробленого органом ринкового нагляду сценарного плану ймовірності виникнення ризику з метою визначення рівня загрози. Стереонавушники при використанні становлять середній рівень загрози. До суб’єкта господарювання прийнято рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом заборони надання продукції на споживчому ринку. Розповсюджувачем відшкодовано витрати на випробування продукції у повному обсязі відповідно до «Порядку відшкодування вартості відібраних зразків нехарчової продукції та проведення їх експертизи (випробування)»

   

  Довідково повідомляємо: свинець спричиняє токсичну дію практично на всі органи та системи організму людини. Він більш токсичний для дітей, ніж для дорослих, є кумулятивною отрутою і в малих дозах проявляє неспецифічну дію. Це призводить до безсимптомного накопичення змін в органах і тканинах.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій