• In English
 • До уваги жителів Буковини!Грип птиці-небезпечне захворювання!
  , опубліковано 07 Грудня 2020 року о 19:19

  04 грудня 2020 року в с.Кандибине Новоодеського району Миколаївської області зареєстровано  спалах вірусу грипу птиці типу А1 суб типу Н5.

  Грип птиці — гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці. Інкубаційний період триває 7-10 днів.

  Основним шляхом передачі збудника є повітряно- крапельний. У період гострого перебігу хвороби у птахів-несучок інфекція може передаватися трансоваріально. Хворі, а також перехворілі птахи виділяють вірус із витіканнями з носової і ротової порожнин, фекаліями, яйцем та при кашлі і чханні.

  Зараження відбувається через прямий контакт у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через підстилку, гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами, тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями, пухом та пір’ям хворої птиці.Можливе зараження через повітря.

  Одним з основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу і проникнення його на територію  області є міграція перелітних водоплавних птахів.  Лебеді-шипуни серед диких птахів виявилися найбільш сприйнятливим і високочутливим до високопатогенному пташиному грипу.

              З метою недопущення виникнення грипу птиці власникам птиці необхідно не допустити контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею, закривши її в пташниках. Забороняється випускати на відкриті водоймища домашню водоплавну птицю.

  .

  Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!

  Для профілактики захворювання птиці власникам птиці  необхідно:

  – здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

  – здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

  –  інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

  – на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

  –  притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);

  – утримувати різних види птахів окремо;

  –  виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;

  –  не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

  – проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

  – забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;

  –  проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

  – проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

  –  дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

   

  При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити управляння Держпродспоживслужби області або державні установи ветеринарної медицини!

   

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій