• In English
  • Чи можуть працівники магазину заборонити торкатися або оглядати товар?
    , опубліковано 13 Грудня 2020 року о 01:01

    До управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звернувся споживач для роз’яснення правомірності дій продавця у випадку, який трапився з ним в Торговому центрі  в відділі жіночого  одягу. В торговому залі під плівкою на вішаках зберігалися сукні для продажу з оголошенням «Руками не чіпати». Продавці повідомили споживачу про те, що вони самі можуть демонструвати товар.

    Виникає питання: а як приміряти сукню, як дізнатись про споживчі властивості товару тощо?

    Відповідно до статті 5 Закону України «Про захист прав споживачів» (надалі – Закон) держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров’я і життєдіяльності.

    У пункті 11 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами  зазначено, що продавець зобов’язаний створити споживачу зручні умови для ознайомлення, вибору та примірки швейних, трикотажних, хутряних, овчинно-шубних (кожухових) товарів і головних уборів.

    Частиною 2 статті 17 Закону передбачено, що продавець всіляко сприяє споживачеві у вільному виборі продукції.

    Тобто, покупець перед покупкою одягу має право не тільки його приміряти, але й перевірити якісь виробу, властивості тканини, з якої виготовлений виріб, вивернути навиворіт, ознайомившись з інформацією про товар, в тому числі на внутрішньому ярлику – про склад сировини та спосіб використання. І приміряти сукню Вам ніхто заборонити не може.

    Таким чином,  дії споживача, пов’язані із самостійним оглядом товару не суперечать вимогам законодавства. А дане оголошення радимо використовувати в  музеях та на виставках.

    Не зайвим буде споживачу одразу ж зібрати докази порушення його прав, сфотографувавши  оголошення та звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (58004, вул. Сторожинецька, 115, м. Чернівці).

    Call Now Button
    Будь в курсі подій