• In English
  • Чи підлягають куплені в аптеці товари обміну(поверненню)?
    , опубліковано 16 Грудня 2020 року о 17:17

    Досить часто в аптеках до уваги споживачів пропонуються оголошення про те, що придбані в аптеці товари поверненню(обміну) не підлягають. До Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звертаються обурені споживачі, які придбали лікарські засоби, медичні вироби. Отже, давайте з’ясуємо, що таке лікарські засоби, медичні вироби і наскільки правомірними є подібного роду оголошення.

    Згідно Закону України «Про лікарські засоби» лікарський засіб – будь-яка речовина або комбінація речовин, що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей.

    Відповідно до Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. № 172, лікарські засоби не підлягають обміну (поверненню).

    Отже, повертаючись до оголошення в аптеках про неможливість повернення ліків, слід чітко зрозуміти, що воно стосується лише тих випадків, коли придбані ліки є належної якості, і жодним чином не стосується випадків придбання ліків неналежної якості та ліків із закінченим терміном придатності.

    Важливо зазначити, що дане оголошення зовсім не стосується і медичних виробів.

    В постанові КМУ “Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів» зазначено, що медичний виріб – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою, призначені виробником для застосування з метою забезпечення діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби пацієнта в разі захворювання, діагностики.

    На медичні вироби, які придбавають споживачі для особистих потреб, поширюються вимоги ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» щодо прав споживачів у разі придбання товару належної якості та вимоги ст. 8 зазначеного Закону щодо прав споживачів у разі придбання товару неналежної якості.

    На даний час відповідно до діючого законодавства права споживачів з питань якості та безпеки лікарських засобів та медичних виробів на території Чернівецької області захищає Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

    З питань гарантійного обслуговування, обміну (поверненню) медичних виробів, надання споживачам необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товари, дотримання правил торговельного обслуговування, зокрема, видачі розрахункових документів, правильності розрахунку за придбані товари, наявності цінників та зазначення необхідних реквізитів на них, наявності куточка покупця, тощо споживачам  необхідно звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області ( вул. Сторожинецька, буд. 115, м Чернівці, 58004, тел. (0372)55-34-09, (0372)55-83-77, елек. адреса info@consumer-cv.gov.ua).

    Call Now Button
    Будь в курсі подій