• In English
 • Якість питної води на території Чернівецької області за 2020 рік
  , опубліковано 21 Грудня 2020 року о 14:14

  Відповідно до бюджетної програми КПКВК 1209040 в Чернівецькій області  проводились лабораторні дослідження питної води  щодо відповідності вимогам ДСанПІНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».  Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області протягом 2020 року з 360 об’єктів нагляду було відібрано 600 проб питної води для проведення лабораторних досліджень Чернівецькою регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  З 21 водопроводу було відібрано на проведення лабораторних досліджень 116  проб питної води. За результатами  яких відхилення встановлено в 22 (19%) пробах за санітарно-хімічними та 36 (31%) за мікробіологічними показниками. Відхилення від вимог санітарних правил за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками встановлено на водопроводах м.Сокиряни, м.Кіцмань і смт. Неполоківці Кіцманського та смт. Кострижівка і с.Хрещатик Заставнівського районів. Відхилення лише за мікробіологічними показниками встановлено на водопроводах в містах Заставна, Чернівці, смт.Глибока, с.Зелена Кельменецького та смт.Берегомет Вижницького районів, а за санітарно-хімічними показниками – смт.Кельменці та смт.Путила.

  Із 117 громадських криниць було відібрано проби питної води для проведення лабораторних досліджень. За результатами  лабораторних досліджень відхилення встановлено в 30 (25,6%) пробах за санітарно-хімічними та 94 (80,3%) за мікробіологічними показниками. Відхилення за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками встановлено в пробах питної води з громадських криниць Вижницького, Герцаївського, Новоселицького, Сокирянського та Хотинського районів. Відхилення лише за мікробіологічними показниками встановлено у Глибоцькому, Заставнівському, Кіцманському та Сторожинецькому, а за санітарно-хімічними – Кельменецькому  районах.

  Також, із 166 навчально – виховних закладів було відібрано 308  проб питної води для проведення лабораторних досліджень. Так, з 78 закладів, які підключені до централізованого водопостачання, було досліджено 143 проби питної води. Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 29 (20,3%) пробах та в 62 (43,3%) – за мікробіологічними показниками. Не відповідала питна вода вимогам  ДСанПІНу 2.2.4-171-10 по санітарно – хімічним та мікробіологічним показникам в Сокирянському  районі. Крім того, лише за мікробіологічними показниками відхилення встановлено у Вижницькому, Глибоцькому, Герцаївському, Заставнівському, Кіцманському, Кельменецькому районах та м.Чернівці. А з 88 закладів, які використовують воду з джерел децентралізованого водопостачання, було досліджено 165 проб питної води. Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 26 (15,8%) пробах та в 118 (71,5%) – за мікробіологічними показниками. Невідповідність по санітарно – хімічним та мікробіологічним показникам встановлено у Новоселицькому, Сокирянському та Хотинському районах.  Крім того, лише за мікробіологічними показниками у Вижницькому, Глибоцькому, Герцаївському, Заставнівському, Кіцманському, Путильському районах та м.Чернівці та за санітарно-хімічними – Сторожинецькому районі.

  Крім того, з інших об’єктів нагляду  було проведено дослідження 56 проб питної води, відхилення встановлено в 7 (12,5%) пробах за санітарно-хімічними та 30 (53,6%) за мікробіологічними показниками.  В тому числі 32 з пунктів розливу, відхилення встановлено в 1 (3,1%) пробі за санітарно-хімічними та в 11 (34,4%) – за мікробіологічними показниками, а саме з пунктів розливу питної води, що розташовані на території м.Чернівці та м.Хотин.

  Про всі виявлені позитивні знахідки проінформовано керівників та балансоутримувачів джерел водопостачання з наданням конкретних рекомендацій щодо проведення відповідних заходів. Проведено знезараження джерел питного водопостачання з повторним дослідженням проб питної води, станом на сьогодні – вода відповідає вимогам ДСанПІНу 2.2.4-171-10.

  Питання забезпечення населення Чернівецької області питною водою гарантованої якості залишається на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій