• In English
 • Щодо стабілізації цін на товари протиепідемічного призначення
  , опубліковано 29 Грудня 2020 року о 12:12

  08 травня 2020 року в “Урядовому кур’єрі” №87/2020 офіційно опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою запроваджується  на час карантину державне регулювання цін на товари, які мають соціальну значущість.

  Постанова набрала  чинності 18 травня 2020 року (через десять днів з дня її публікації).

  Постановою затверджено:

  • перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість;
  • перелік товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

  На визначені у переліках товари з 18 травня розповсюджено порядок декларування зміни роздрібних цін, а саме на: лікарські засоби (Paracetamol, Azithromycin та інші), дезінфекційні засоби (хлоргексидин, етанол, спиртовмісний антисептик для рук кишеньковий та інші) та засоби індивідуального захисту (медична маска, рукавички, бахали, медична марля та інші).

  Згідно з Порядком, суб’єктом господарювання повинне здійснюватися декларування зміни роздрібних цін у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується таким об’єктом (закладом), порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності постановою  №341 або з попередньо задекларованою роздрібною ціною (крім випадків збільшення ціни внаслідок закінчення строку дії знижки або зменшення ціни):

  • на 15% і більше — за 30 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;
  • на 10% і більше, але менше ніж 15%, — за 14 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;
  • на 5% і більше, але менше ніж 10%, — за три дні до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.

  Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється через офіційний веб-сайт Держпродспоживслужби України з використанням кваліфікованого електронного підпису.

  Однак необхідно зазначити, що Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, у грудні 2020 року, проводився плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання державної дисципліни цін при реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення. За результатами проведеної перевірки, було виявлено порушення постанови Кабінету Міністрів України  від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» .

  Зокрема, суб’єктом господарювання не було задекларовано підвищення ціни більше ніж на 5% на медичні препарати, включені до переліку згідно постанови, зокрема на такі як Азитроміцин, Бетадин, Азибіот та інші.

  За результатами виявлених правопорушень було накладено на суб’єкт господарювання штрафні санкції в подвійному розмірі від суми необґрунтовано отриманої виручки та накладено на керівника адміністративне стягнення.

  У зв’язку з викладеним вище нагадуємо всім суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність пов’язану з виробництвом чи торгівлею фармацевтичними товарами і є операторами фармацевтичного ринку, про необхідність дотримання норм Постанови КМУ №341.

  Інформацію щодо особливостей застосування Постанови КМУ №341 та відповіді на найпоширеніші запитання можна знайти за посиланням: https://dpss.gov.ua/kontrol-u-sferi-cinoutvorennya/deklaruvannya-rozdribnih-cin .

  Крім цього, у разі встановлення жителями міста Чернівців та Чернівецької області ознак порушення законодавства чи виникнення сумнівів щодо відповідності нормам законодавства ціни придбання лікарських засобів, антисептиків, дезінфекційних засобів та  засобів індивідуального захисту, вказаних в Постанові №341, просимо звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Сторожинецька, буд.115, або надсилати Ваші звернення на адресу електронної пошти: bucvem@i.ua чи телефонувати за номером (0372)55-34-09.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій