• In English
 • Здорове харчування – дітям Буковини
  , опубліковано 05 Січня 2021 року о 17:17

  Із листопада 2019 року в області діє Регіональний план заходів «Дітям Буковини – здорове харчування на 2020 – 2022 рр.», відповідно до якого Держпродспоживслужбою області була проведена певна робота.
  ✅ Проведено аналіз стану впровадження системи НАССР на харчоблоках закладів загальної середньої, дошкільної освіти області всього
  ☑️ 690 закладів (263 – ДНЗ та 427 – ЗОШ)
  ✅ система НАССР запроваджена у – 77 закладів (28 – ДНЗ; 49 – ЗОШ),
  не запроваджена у – 613 закладах (235 – ДНЗ; 378 – ЗОШ).
  На виконання доручення Прем’єр – міністра України здійснювались позапланові заходи постачальників харчових продуктів з організації харчування для закладів загальної середньої освіти.Проведено всього:
  ⚠️ 30 позапланових інспектувань у 17 постачальників харчових продуктів у заклади загальної середньої освіти області за результатами встановлених невідповідностей позапланових інспектувань були видані рішення на проведення позапланових відборів харчових продуктів.
  ⚠️ Було відібрано 53 зразки харчових продуктів на показники безпечності – 39 зразків та 14 зразків – на фальсифікат масла солодковершкового. Позитивних результатів по мікробіологічних показниках та на фальсифікат не встановлено.
  Протягом 2020 року в сфері безпечності харчових продуктів були проведені моніторингові перевірки харчоблоків закладів дошкільної та шкільної освіти було обстежено :
  ⚠️ 149 харчоблоків закладів загальної середньої, дошкільної освіти із 690 наявних (22%). Основними порушеннями під час моніторингових перевірок було
  🛑 відсутність запровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР);
  🛑 відсутня повірка термометрів,
  🛑 відсутня простежуваність,
  🛑 відсутні супровідні документи на харчові продукти,
  🛑 іржаве покриття столів,
  🛑 підлога та стіни потребують ремонту тощо). По результатах моніторингу були надані рекомендації на усунення виявлених (порушень) невідповідностей в найкоротші терміни.

  За участю начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Анжели Косован на онлайн – нараді під головуванням Прем’єр – міністра України Денис Шмигаль та першою леді країни дружиною Президента України Олена Зеленська  з питань реформування системи шкільного харчування від 10 грудня 2020 року було звернуто особливу увагу на дію Меморандуму між Чернівецька обласна державна адміністрація та суб’єктами господарювання в сфері надання послуг з виробництва, переробки та постачання молочної продукції на території Чернівецької області з метою розвитку молочної галузі та підтримки виробників, забезпечення закладів освіти якісними та безпечними молокопродуктами на території Чернівецької області у рамках проекту «Безпечне молоко – дітям Буковини».

  kosovan-2

  kosovan-3

  Call Now Button
  Будь в курсі подій