• In English
 • Звітуємо про рекламу
  , опубліковано 20 Січня 2021 року о 23:23

  Одним із напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області є державний контроль за дотриманням законодавства про рекламу для здійснення захисту своїх громадян як споживачів від недобросовісних суб’єктів господарювання, які заради власних прибутків готові вдаватись навіть до порушень законодавства в рекламі, аби привернути увагу покупців до своїх товарів та послуг.
  Для захисту інтересів споживача реклами, в нашій державі діє Закон України «Про рекламу». В контролі за дотриманням його вимог, а також, в доведенні цих вимог обом сторонам рекламного процесу, і полягає робота сектору контролю за рекламою управління захисту споживачів.
  Так, протягом 2020 року в ході здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу досліджено понад 600 рекламоносіїв, а це – зовнішня реклама, реклама внутрішня, на транспорті та в ЗМІ.

  Загалом встановлено 31 порушення вимог законодавства, а на рекламодавців та розповсюджувачів накладено штрафів на загальну суму 76,4 тис.грн. Типовими порушеннями у звітному періоді були:
  – розміщення реклами, що містить зображення з порушенням етичних та моральних норм, нехтує правилами пристойності;
  – недобросовісна реклама;
  – розміщення реклами будівництва з метою продажу квартир за відсутності у замовника будівництва дозволу на виконання будівельних робіт;
  – розміщення реклами алкогольних напоїв та реклами знаків для товарів і послуг, під якими випускаються алкогольні напої, засобами зовнішньої реклами та інші.

  Не останню роль у виявленні неякісної реклами відіграє небайдужість наших громадян, споживачів реклами, які в пошуках справедливості та законності звертаються до Головного управління. Так, протягом 2020 року за результатом звернень громадян на порушників законодавства про рекламу накладено штрафів на загальну суму 25,4 тис.грн.
  Варто зазначити, що не всі порушники погоджуються з рішеннями Головного управління і намагаються оскаржити їх у суді. Тим не менш, усі судові рішення тільки підтвердили правомірність винесених Головним управлінням рішень і з порушників протягом звітного періоду вже в судовому порядку стягнуто 17,6 тис.грн.
  Але головним результатом нашої діяльності є значне зниження на вулицях нашого міста кількості реклами з порушеннями. Так, на початку роботи сектору наявність таких порушень було явищем масовим, а зараз – це скоріше виключення із загалу, і виявлення кожного порушення потребує моніторингу величезного обсягу реклами.
  Одночасно інформуємо, що на сайті Головного управління розміщується актуальна інформація у сфері захисту прав споживачів реклами, в тому числі й інформація про зміни в законодавстві про рекламу

  Call Now Button
  Будь в курсі подій