• In English
 • Захисти від сказу домашнього улюбленця та себе!
  , опубліковано 26 Січня 2021 року о 20:20

  За ініціативи та під головуванням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Анжели Косован відбулась спільна нарада-семінар на тему: «Захисти від сказу домашнього улюбленця та себе!», в якій взяли участь провідні фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області та МКП “Центр стерилізації тварин” м.Чернівці

  За останні роки епідемічна ситуація щодо сказу залишається напруженою. За 2020 рік зареєстровано 10 неблагополучних пунктів щодо сказу в Чернівецькій області. На сказ найчастіше хворіють лисиці, собаки та коти. У слині тварин вірус сказу з’являється за тиждень і навіть раніше до появи зовнішніх ознак захворювання, тому навіть цілком здорова на вигляд тварина, при укусах може передавати збудника. Якщо вкусила чи подряпала навіть, на перший погляд, здорова тварина, необхідно обов’язково звернутися до лікаря, адже сказ є небезпечним вірусним захворюванням, яке без надання своєчасної медичної допомоги в 100% випадків закінчується смертю. Єдиним заходом запобігання сказу у людини, яку покусала хвора тварина, є щеплення.

  Протягом минулого року спеціалістами державних установ ветеринарної медицини у відповідності до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних і паразитарних хвороб на 2020 рік було піддано вакцинації проти сказу 114729 голів собак та 48050 голів котів. Імунітет до даного захворювання триває один рік. Надалі проводиться ревакцинація.

  В першому кварталі 2021 року планується проведення профілактичної вакцинації всіх домашніх тварин на території м.Чернівці.
  Власникам домашніх тварин необхідно буде звернутися до пункту щеплень, де кваліфіковані спеціалісти провакцинують домашніх улюбленців вакциною вітчизняного виробництва. Вакцина безкоштовна.

  Графік проведення щеплень:
  30-31.01.2021 року з 10:00 до 12:00 год за адресою клуб «Роша».
  По питаннях можна звернутись за номером телефону 55 – 34 – 09 Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

  МКП «Центр стерилізації тварин» проведе вакцинацію безпритульних тварин.
  095 526 00 45

  dog-2dog-1

  Call Now Button
  Будь в курсі подій