• In English
 • До уваги суб’єктів насінництва, триває узгодження розташування насіннєвих посівів
  , опубліковано 01 Лютого 2021 року о 12:12

  Перехресний тип запилення широко розповсюджений у таких культурних рослин, як кукурудза, жито, тритикале, конопля, соняшник, райграс, тимофіївка, конюшина лугова та інші.

  Для селекціонерів та виробників насіння це створює додаткові технологічні труднощі при їх вирощуванні. Тому, при захисті насіннєвого матеріалу від випадкового перехресного запилення, необхідно дотримуватись просторової ізоляції. Суб’єкти господарювання  при вирощуванні насіння вищезазначених сільськогосподарських культур повинні узгоджувати питання розташування насіннєвих посівів з сусідніми господарствами.

  Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543). Згідно із вказаним Порядком відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння та садивного матеріалу суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

  Нагадуємо, що обов’язково не пізніше 1 березня року в якому здійснюватиметься посів, суб’єкт насінництва та розсадництва подає до Головного управління Держпроспоживслужби в Чернівецькій області план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.

  Суб’єкти насінництва та розсадництва, які вчасно і першими подали план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур, мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

  Під правом на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів розуміють, що в разі подання суб’єктом насінництва та розсадництва плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції. Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.

  Підставою для відмови в погодженні план-схеми розташування насіннєвих посівів є відсутність виробника насіння в Державному реєстрі виробників насіння і садивного матеріалу.

  За більш детальною інформацією та консультаціями просимо звертатись до спеціалістів відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області  (м. Чернівці вул. Алма-Атинська,7),

  тел..51-61-62

   

  Підготував Заплітний Я. Д.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій