• In English
 • Інформація про результати здійснення метрологічного нагляду за 2020 рік
  , опубліковано 06 Лютого 2021 року о 22:22

  Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області впродовж 2020 року проведено 24 перевірки з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. З них 12 планових перевірок та 12 позапланових перевірок.
  Високий відсоток виявлених порушень зафіксовано під час проведення планових перевірок. Порушення метрологічних вимог встановлено у 10 суб’єктів господарювання, що складає 83 % від перевіреної кількості.
  Так, під час перевірки в одному з медичних закладів області, було встановлено використання в роботі 17 одиниць неповірених засобів вимірювальної техніки, з них 8 електрокардіографів, що є порушенням ч.3 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
  При проведенні перевірок перевірено 402 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 30 од. (7,5 %) визнано непридатними до застосування.
  Перевірки проводилися за такими видами діяльності суб’єктів господарювання у сфері законодавчо регульованої метрології:
  ▪ забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;
  ▪ контроль якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;
  ▪ контроль безпеки умов праці;
  ▪ торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем).
  Найбільш характерними порушеннями були:
  ▪ застосування не повірених засобів вимірювальної техніки;
  ▪ не виконання вимог приписів про усунення порушень метрологічних вимог.
  Крім того, встановлено інші порушення, відповідальність за які не передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме: не створено метрологічну службу або не призначено осіб, відповідальних за забезпечення єдності вимірювань.
  За результатами метрологічного нагляду Головним управлінням вжиті такі заходи:
  ▪ видано 10 приписів про усунення порушень метрологічних вимог;
  ▪ складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності на суму 1,14 тис. грн.
  Суб’єктам господарювання, діяльність яких віднесена до сфери законодавчо регульованої метрології, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області наголошує про необхідність дотримання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій