• In English
 • Про санітарно-епідемічну ситуацію в області за І квартал 2021 року та здійснення заходів держаного нагляду у сфері санітарного законодавства
  , опубліковано 23 Квітня 2021 року о 13:13

  За інформацією Державної установи «Чернівецький обласний  лабораторний центр МОЗ України» впродовж І кварталу 2021 року на території  області рівень інфекційної захворюваності без врахування носіїв, грипу та гострих респіраторних інфекцій порівнянні з аналогічним періодом 2020 року знизився на 12,1%, за рахунок групи повітряно-крапельних та парентеральних інфекцій. На території області не зареєстровано випадків захворювання людей на сказ, сибірку, бруцельоз, туляремію, орнітоз, лістеріоз.

  Впродовж І кварталу 2021 року в порівнянні з  2020 роком спостерігається зниження  захворюваності на гастроентероколіти встановленої етіології та гастроентероколіти викликані  не встановленими збудниками на 72,3% та 60,5% відповідно.

  Зниження захворюваності на гастроентероколіти встановленої та не встановленої етіології відмічається на всіх адміністративних територіях області (крім Хотинського району – +2 випадки).

  Спостерігається значне зниження захворюваності на ротавірусний ентерит (- 13 випадків).

  Впродовж  І кварталу 2021 року реєструється вперше за час пандемії коронавірусної інфекції ріст захворюваності на сальмонельозні інфекції, в абсолютних цифрах + 14 випадків, за рахунок Новоселицького району та               м. Чернівці.

  Відбувся ріст захворюваності на лептоспіроз (+1 випадок), який зареєстрований в м. Чернівці.

  Продовжується тенденція до зниження рівня захворюваності на туберкульоз органів дихання, рівень захворюваності знизився на 26 випадків.

   

  Заходи державного нагляду (контролю)

   У зв’язку з епідемією коронавірусної хвороби та відповідно до запровадженого  обмеження в проведені планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а  також тимчасовим припи-ненням роботи закладів освіти вищезазначені заходи проводились не в повному обсязі. Основна діяльність була зосереджена на моніторингових перевірках  об’єктів питного водопостачання, закладів освіти та дотримання протиепідемічних вимог на об’єктах нагляду тощо.

  Впродовж І кварталу 2021 року здійснено 9102 заходів державного нагляду у сфері  дотримання  вимог  санітарного  законодавства (в т.ч. перевірки дотримання протиепідемічних обмежень), порушення  вимог санітарного законодавства встановлені на 1296 об’єктах, що становить 14,2%.

  За І квартал 2021 року проведено 34 планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності  із запланованих 42 (81%), порушення вимог дотримання санітарного законодавства виявлено на 19 об’єктах (55,9%).

  Перевірено 1 підприємств питного водопостачання, виявлено порушення (100%); 16 закладів загальної середньої освіти, порушення вимог санітарного законодавства виявлено в 7 закладах (43,7%); 2 дошкільних підрозділи навчально-виховних комплексів, порушення виявлено на 1 (50%); 10 дошкільних закладів освіти, порушення виявлені в 9 закладах (90%); 5 промислових підприємств, порушення виявлені на 1 об’єкті (20%).

  За виявлені порушення вимог санітарного законодавства надано 19 приписів щодо усунення виявлених недоліків.

  З метою впровадження вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та попередження  виникнення гострих  кишкових  захворювань та  харчових  отруєнь,  відповідно до доручення Прем’єр-міністра України та Голови Держпродспоживслужби України за І квартал проведено 51 комісійна моніторингова перевірка організації харчування в закладах освіти,   з них у 22 закладах виявлені порушення вимог санітарного законодавства, що становить 43,1 %.

  Основні порушення, які фіксуються при проведені моніторингових обстежень –  відсутність повного набору приміщень харчоблоку, недостатньо технологічного та холодильного обладнання, не дотримується виконання натуральних норм харчування, харчоблоки потребують проведення поточних та капітальних ремонтів.

  З метою усунення виявлених відхилень та порушень вимог санітарного законодавства Головним управлінням надано 14 приписів та проінформовані власники закладів, місцеві органи самоврядування та виконавчої влади.

  На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2021 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2»  та відповідно до доручення Голови Держпродспоживслужби України від 16.03.2020 №601-10.1/15 спеціалістами Головного управління впродовж 2020  року було проведено 2 моніторингові обстеження джерел централізованого (Комунальні підприємства «Сторожинецького житлово-комунального господарства» і КП Новоселицька тепломережа) та 170 децентралізованого питного водопостачання (проводили всі окрім Заставнівського району) .

  За результатами проведених обстежень систем централізованого водопостачання  порушення вимог санітарного  законодавства встановлено на всіх об’єктах.

  По результатам обстежень децентралізованого водопостачання, то   обстежень на 13,5% встановлено порушення. Основні порушення, які були зафіксовані відсутність лабораторного контролю та паспортизація.

  Крім того, на виконання наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів  від 26.11.2020 р. № 778 «Про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2021 рік» проведена планова перевірка Комунального підприємства «Сторожинецького житлово-комунального господарства», за результатами якої надано припис.

  Також на адресу керівників та балансоутримувачі об’єктів водопостачання направлені лити в яких повторно висвітлені порушення за минулий рік та наголошено на посиленні контролю в поточному.

   

  Заходи з профілактики поширення коронавірусної інфекції

  За І квартал 2021 року спеціалістами Головного управління проведено 8955 позапланових заходів з контролю дотримання протиепідемічних обмежень на території області, із них 5978 спільно з працівниками Національної поліції (66,8%). За результатами проведених заходів порушення дотримання карантинних обмежень виявлено на 1261 об’єкті (14,1%), за встановлені порушення складено 393 протоколи про адміністративні порушення, надано  11 приписів та надано 943 пропозиції.

  Головним управлінням розташовано 18 статтей в засобах масової інформації, на офіційному сайті Головного управління та в мережі Фейсбук щодо недопущення поширення коронавірусної хвороби на території області, проведено 2 виступи по телебаченню.

   

  Надання адміністративних послуг та дозвільних документів

   На виконання Законів України «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» видано 19 дозволів (санітарних паспортів) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. Розглянуто 18 документів у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

   

   

  Звернення громадян

  Протягом звітного періоду було розглянуто 6 звернень громадян у сфері санітарного законодавства, що  на 80% менше ніж минулого року,  повторне  звернення зареєстровано тільки у одному випадку. За результатами розгляду звернень 16,7% вирішено позитивно.   Всі звернення розглянуто відповідно до вимог чинного законодавства.

  Протягом звітного періоду активно проводилась санітарно-освітня та роз’яснювальна робота серед населення області, а саме: проведено 2-наради,   1- колегія,  3- виступів на телебаченні.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій