• In English
 • Самшитова вогнівка продовжує шкодити
  , опубліковано 13 Травня 2021 року о 22:22

  Самшитова вогнівка – небезпечний шкідник самшиту (Buxus), який протягом останніх двох років швидко поширюється на території Чернівецької області. В минулому році гусениці фітофага завдали значної шкоди вічнозеленим насадженням, оскільки поїдають не лише листя, але й кору, що призводить до загибелі рослин.

   

  samsh-2

  Знищені кущі самшиту (м. Чернівці, вересень 2020 року)

   

  Незважаючи на періодичне зниження температурного режиму до -20⁰С взимку, самшитова вогнівка успішно перезимувала. Цьогоріч холодна та вітряна весняна погода затримала на два тижні, в порівнянні з минулим роком, вихід з місць зимівлі та початок живлення  шкідника.

   

  samsh-3

  Гусениці самшитової вогнівки розпочали живлення (м. Чернівці, 28 квітня 2021 року)

   

  Наразі нові пошкодження майже непомітні. Однак, з підвищенням температурного режиму і розвитком гусениць, шкідливість значно посилиться. Щоб вчасно виявити самшитову вогнівку необхідно постійно оглядати рослини. Гусениці ховаються між молоденькими листочками, які обплетені павутиною. Вони зеленого кольору, з чорною головою та широкими чорними і тонкими білими лініями. Про присутність шкідника свідчить також неприємний специфічний запах, який поширюється від пошкоджених зелених насаджень, а також продукти життєдіяльності  фітофага, які легко помітити на листі та на павутинні.

  Не варто зволікати з заходами захисту, якщо ви вирішили врятувати самшит. При цьому слід врахувати, що боротися з шкідником треба буде систематично, адже в наших умовах, в залежності від температурного режиму, може розвиватися 2-3 покоління самшитової вогнівки.

  Як захистити рослини?

  • обережно обріжте засохлі та пошкоджені гілки з гусеницями та знищить їх;
  • кущі самшиту добре полийте та підживіть фосфорно-калійними добривами;
  • обробіть насадження хімічними чи біологічними препаратами, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», Обприскувати рослини необхідно ретельно, з усіх боків і всередині куща в безвітряну погоду з 22 до 7 годин ранку. При роботі з пестицидами використовуйте засоби індивідуального захисту та чітко дотримуйтесь регламентів застосування.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області нагадує про заборону застосування пестицидів на територіях лікувально-профілактичних дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів (Державні санітарні правила “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві” ДCП 8.8.1.2.001-98).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій