• In English
 • Оперативна інформація щодо спалаху гострих кишкових інфекцій в закладі дошкільної освіти с. Іспас Вижницького району
  , опубліковано 11 Червня 2021 року о 23:23

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує про результати епідеміологічного розслідування спалаху гострих кишкових інфекцій в закладі дошкільної освіти с. Іспас Вижницького району та проведених заходів державного нагляду (контролю).

  На території с. Іспас Вижницького району 01.06.2021 року зареєстрований спалах гострих кишкових інфекцій серед відвідувачів закладу дошкільної освіти. Всього захворіло 13 дітей з діагнозом «гострий гатроентероколіт, не встановленої етіології».

  02.06.2021 спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області спільно з працівниками Вижницької міжрайонної філії Державної установи «Чернівецькій обласний центр контролю та профілактики  хвороб МОЗ України» розпочато епідеміологічне розслідування, за результатами виявлені значні порушення  вимог санітарного законодавства та законодавства про якість і безпечність харчових продуктів.

  З метою визначення джерела та причин виникнення спалаху проведений відбір зразків з об’єктів навколишнього середовища:   відібрано 8 проб харчових продуктів (добові проби),  5 зразків харчових продуктів,  20 змивів, 1 проба питної води на бактеріологічні, санітарно-хімічні та вірусологічні дослідження та 1 проба кип’яченої води.

  Крім того, проведено раптове обстеження на носійство патогенної та умовно-патогенної мікрофлори працівників закладу та  захворілих дітей.

  За результатами лабораторних досліджень виявлено 5 позитивних знахідок в готових стравах бактерій групи кишкової палички, 9 позитивних змивів з об’єктів навколишнього середовища, вода питна не відповідає вимогам по мікробіологічним показникам (виділено кишкову паличку та ентерококи.

  За виявлені порушення у сфері санітарного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто директора закладу дошкільної освіти та відповідального за утримання джерела децентралізованого водопостачання (артезіанської свердловини) та надано приписи щодо усунення виявлених порушень. Окрім того, складений протокол за порушення вимог законодавства щодо безпечності харчових продуктів.

  Розпорядженням виконавчого комітету Вижницької міської ради від 03.06.2021 року №02-02/100 «Про тимчасове призупинення роботи Іспаського закладу дошкільної освіти Вижницької міської ради Чернівецької області та наказом директора Іспаського ЗДО від 03.06.2021 року № 9  діяльність дошкільного закладу освіти була припинена до усунення виявлених порушень вимог законодавства.

  Завдяки вжитим заходам розповсюдження інфекційного захворювання припинено.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій