• In English
 • Безпечний відпочинок на водних об’єктах
  , опубліковано 13 Липня 2021 року о 22:22

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області рекомендує відпочинок на воді тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях і купатися у водоймах, вода з яких регулярно досліджується.
  ⚠️ Так, спеціалістами Головного управління обстежело 7 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, а саме: Чернівецького міського пляжу, пляжів баз відпочинку «Аква Плюс» с.Кам’яна, «Берег любові» с.Бобівці, «Рутка» с. Великий Кучурів, «Лижна траса» та «Сонячний берег» с.Бояни, «Хвиля» с. Магала. Встановлено, що територія обстежених пляжів утримується відповідно до санітарних вимог, тобто створені умови для безпечного відпочинку населення.
  ❗️Крім того, Державною установою «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводиться моніторинг води водоймищ та ґрунту в місцях масового відпочинку населення (пляжах) та водних об’єктах рекреаційного призначення (зон рекреацій) на території Чернівецької області.
  ‼️А саме з 7 вище зазначених пляжах та 17 зон рекреації, в тому числі з річки Прут та з річки Дністер в м.Новодністровськ і в с. Репуженці.
  Загалом досліджено 52 проби води водоймищ за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, 49 проб – за паразитологічними показниками та 21 пробу на наявність холероподібних вібріонів. Відхилення від санітарних вимог виявлено в 2 пробах води за санітарно-хімічними показниками та в 3 пробах за бактеріологічними показниками з р.Прут на «Чернівецькому міському пляжі». Також досліджено 17 проб грунту за санітарно-хімічними, бактеріологічними та паразитологічними показниками, відхилень від нормативів не встановлено.
  Але, на пляжі можна не лише гарно відпочити, а й підхопити деякі хвороби, а саме: грибок і лишаї, гельмінти, ротавіруси та гострі кишкові інфекції, лептоспіроз.
  ⚠️Щоб не підхопити інфекцію на пляжі не забувайте про основні правила безпеки: вибирайте для відпочинку спеціально облаштований пляж і купайтеся у водоймищах, вода яких досліджується; не купайтесь у водойми біля яких стоїть табличка «купатися заборонено» та зі стоячою водою з зарослями; не пийте воду з водойми, не мийте в ній овочі та фрукти; мийте руки або використовувати антисептичні гелі перед прийомом їжі та не їжте сумнівної якості їжу; під час купання не ковтате воду з водойми; не купайтесь при наявності пошкоджень шкіри; не купайтесь у водоймах з домашніми тваринами; не вживайте алкогольні напої та не купайтесь в стані алкогольного сп’яніння.
  Також, не слід забувати що про вплив сонця під час відпочинку, особливо обережними мають бути діти та люди з хронічними захворюваннями.
  Піклуйтеся про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, обирайте правильне місце для відпочинку!
  vodni-3vodni-2
  Call Now Button
  Будь в курсі подій