• In English
 • Виявлено несанкціоновану речовину оксиду етилену в ксантановій камеді з Румунії
  , опубліковано 08 Жовтня 2021 року о 18:18

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує про отримання повідомлення через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 06 жовтня  2021 року №2021.5290 fup 4 стосовно замороженої випічки з використанням рідких дріжджів, що містять ксантанову камедь, яка перевищує  максимально допустимий рівень для етилен оксиду (виробника: SC La Lorrain SRL, Campia-Turzii) та експортувалася з Румунії до України (отримувач: ТОВ «АТБ маркет»).

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва або обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій  області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

  Шановні споживачі! У разі виявлення вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за тел.:
  (0372) 55-83-77
  (0372) 55-35-09 або звертайтесь до територіальних управлінь.

  Довідка

  Ксантанова камедь використовується у косметологічних виробах і харчових продуктах, як стабілізатор, загусник та емульгатор. До харчових продуктів цю речовину додають з метою їх загустіння, формування гелеподібної структури, а також для стабілізації маси. Вона добре розчиняється у воді будь-якої температури, а також в молоці, сольових і цукрових розчинах.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій