• In English
 • Сектор з питань запобігання корупції Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області рекомендує декларантам перед поданням будь-якого типу декларацій завжди перевіряти всю інформацію, яка підлягає зазначенню.
  , опубліковано 19 Січня 2022 року о 13:13

  Чи потрібно декларувати «ковідну тисячу» як дохід?

  Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування.
  Кошти вакциновані особи отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж, у разі, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету.
  Оскільки кошти, отримані в межах Програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати в декларації.

  Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок?

  Так,  рахунок  необхідно зазначити в розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї».
  Для громадянина, який бажає взяти участь у Програмі, буде відкриватись віртуальний рахунок.
  Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій усіх видів), то його потрібно буде декларувати.

  Важливо: відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в межах Програми «єПідтримка» закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій