• In English
 • В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернівецькій області підбили підсумки за 2021 рік у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та біобезпеки при використанні ГМО у відкритих системах
  , опубліковано 19 Січня 2022 року о 13:13

  Відділом контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області протягом 2021 року вживалися різні заходи державного нагляду (контролю) у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та біобезпеки при використанні ГМО у відкритих системах.

  Згідно з планом, затвердженого Держпродспоживслужбою, державними інспекторами проведено планові перевірки дотримання вимог законодавства у 15 суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.
  За результатами перевірок виявлено різні порушення законодавства та винесено 9 приписів на їх усунення. Також, згідно з отриманими заявами від інших суб’єктів господарювання, проведено 8 позапланових перевірок дотримання вимог законодавства у даних сферах.
  Всього за звітний період здійснено 23 заходи державного нагляду (контролю) та складено 23 уніфікованих акти.

  При проведенні позапланової перевірки у сфері біобезпеки при використанні ГМО у відкритих системах прийнято рішення про відбір 2 контрольних зразків насіннєвого матеріалу від 2 партій насіння загальної маси 50 тонн та надіслано до акредитованої лабораторії Держпродспоживслужби.

  За результатами лабораторних досліджень у даних партій не виявлено ГМО.

  У 2021 році щодо порядку узгодження розташування насіннєвих посівів суб’єктами насінництва та розсадництва в Чернівецькій області спеціалістами служби погоджено 2 план-схеми розташування ділянок насіннєвих посівів перехреснозапильних культур кукурудзи та соняшнику, що надійшли від 2 суб’єктів господарювання.
  Згідно 9 підтверджень, виданих Держпродспоживслужбою, проведено моніторинг розташування посівів зразків насіння кукурудзи для дослідних робіт ТОВ “МОНСАНТО НАСІННЯ” на Буковинській державній с/г дослідній станції.
  Протягом року спеціалістами відділу здійснювався моніторинг за обігом насіння та садивного матеріалу на території області (152,640 тонн і 52943 шт відповідно). Під час заходів моніторингу фахівцями проводилась роз’яснювальна робота серед суб’єктів насінництва та розсадництва всіх форм власності та господарювання.
  Надано 504 консультації, щодо нової нормативно-правової бази та дотримання вимог чинного законодавства у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та біобезпеки при використанні ГМО у відкритих системах.
  Надавалась методична інформація (299 листів – повідомлення), щодо порядку здійснення реалізації насіння та садивного матеріалу. Також надавалась консультативна допомога суб’єктам господарювання, що планують зареєструватись для виробництва насіння та садивного матеріалу.
  Актуальні питання у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах розглядалися на різних заходах та постійно висвітлювалися в ЗМІ. Підготовлено 3 виступи на  радіо, 6 статей в печатних ЗМІ, 60 статей на офіційних веб – сайтах. Спеціалістами відділу взято участь у 25 заходах (онлайн навчання, наради, колегії, семінари, і ін.).

  В тому числі проведено 8 спільних нарад, зустрічей з представниками різних підприємств, органів виконавчої влади та органів самоврядування з питань щодо обігу насіння та садивного матеріалу тільки за наявності сертифікатів на сортову та посівну якість, запобігання обігу контрафактного насіння та щодо запобігання поширення, використання незареєстрованих ГМО у відкритих системах на території Чернівецької області.

  nas-1

  nas-2nas-4

  Call Now Button