• In English
 • Невиконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – штрафні санкції
  , опубліковано 20 Січня 2022 року о 14:14

  Державний ринковий нагляд – це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

  Відділ ринкового нагляду управління захисту споживачів  Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області здійснює перевірки характеристик нехарчової продукції за видами: електричне та електронне обладнання  в  тому       числі  низьковольтне,  радіообладнання, енергоспоживчі продукти, іграшки, мийні засоби, взуття, лакофарбові матеріали тощо на відповідність вимог Технічних регламентів.

  Звертаємо увагу суб’єктів господарювання щодо виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

  Якщо під час перевірки характеристик продукції виявлені порушення пов’язані з відсутністю на продукції необхідного маркування: знака відповідності технічним регламентам, супроводжувальної інформації стосовно найменування виробника, імпортера та їх адресних даних, інструкції та інформації про безпечність тощо Головним управлінням виносяться рішення про обмеження продукції на ринку та усунення невідповідності.

  Згідно  з частиною 2 статті 8 Закону України «Про  державний  ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»  (далі – Закон) визначено, що суб’єкти господарювання зобов’язані при здійсненні господарської діяльності ефективно взаємодіяти між собою під час вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з метою приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.

  У разі невиконання або неповного виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів до суб’єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу відповідно до частини 4 статті 44 Закону у розмірі від 34 000 грн до 170 000 грн.

  За створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених вимог цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд –  штраф 170 000 грн.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій