• In English
 • Електромагнітне випромінювання та сучасний світ
  , опубліковано 04 Лютого 2022 року о 19:19

  У сучасному світі людська діяльність стає все більш тісно і нерозривно пов’язана з електроприладами та електромагнітними полями, які вони створюють.

  Загалом вплив електромагнітного поля на людину можна розділити на декілька категорій:
  – Вплив електромагнітного поля промислової частоти (ЛЕП, електрична мережа квартири, офісу, електричні й електронні прилади).
  – Вплив електромагнітного поля високої частоти (СВЧ, радіотелефони, стільникові телефони, передавачі WI-FI, радіопередавачі стільникового зв’язку та ін.).

  До нас частенько звертаються занепокоїні мешканці щодо розташування ретрансляторів мобільного зв’язку поряд з їх будинками. Тож спробуємо розібратись чи це насправді так шкідливо, як нам здається.

  Так, 23 травня 2017 року вступив в дію наказ МОЗ України № 266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) «Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань».
  У розділі 1, пункті 1.6, підпунктах 1.6.4 та 1.6.5 вказано, що «власник радіотехнічного об’єкту забезпечує дотримання гранично допустимих рівнів електромагнітних полів.

  Вимірювання рівнів електромагнітних полів проводяться суб’єктами господарювання, акредитованими на право ведення таких видів діяльності. Встановлення фактів дотримання гранично допустимих рівнів електромагнітних полів проводиться підприємствами, установами, закладами, що уповноважені центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я (Міністерством охорони здоров’я України)».

  Враховуючи нові зміни, також суттєво зріс гранично допустимий рівень електромагнітного випромінювання  з 2,5 до 10 мкВт/см2

  Для отримання вище зазначеного погодження необхідно обґрунтувати підставу для проведення заходу із зазначенням назви суб’єкта господарювання, юридичної та фактичної адреси, а також підтвердження щодо можливого негативного впливу факторів середовища життєдіяльності на здоров’я людини.

  Візуально неможливо встановити в якому напрямку поширюється випромінювання від базової станції. Випромінювання залежить від кількості передавачів, від самої антени, тому що у кожної з них свій тип діаграм.

  Наразі, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, не здійснює проведення замірів електромагнітного випромінювання, тому позапланова перевірка не дасть змоги зробити висновки щодо їх можливого впливу на мешканців.

  Для повного та всебічного розгляду звернення вам необхідно звернутися до установ, які акредитовані та атестовані на проведення зазначених вище вимірювань.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій