• In English
 • Звіт про проведену роботу Управлінням безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом 2021 року у сфері безпечності харчових продуктів
  , опубліковано 04 Лютого 2022 року о 14:14

  Протягом 2021 року державними інспекторами, державними ветеринарними інспекторами проводилася значна робота по виконанню своїх повноважень у сфері безпечності харчових продуктів з метою забезпеченню продовольчої безпеки населення.
  За заявами суб’єктів господарювання зареєстровано 1287 потужностей операторів ринку, діяльність яких пов’язана з обігом харчової продукції та видано 8 експлуатаційних дозволів на виробництво харчових продуктів.

  Станом на 01.01.2022 р всього піднаглядних об’єктів. – 9401, в т. ч. із дуже високим ризиком – 0, високим ризиком  – 16, середнім ризиком – 161, низьким ризиком  – 904, незначним ризиком  – 8320.
  Здійснено 409 заходів державного контролю, в т.ч. планових – 8 та позапланових – 401 інспектування. Обстежено господарств різних форм власності -138; забійних, м’ясопереробних підприємств – 18, холодокомбінатів – 4; інших об’єктів – 249.

  На виконання протоколу наради під головуванням Прем’єр – міністра України Шмигаля Д. за участю дружини Президента України Зеленської О. від 10 грудня 2020 року щодо реформування системи шкільного харчування. проводилися позапланові інспектування постачальників та організаторів  та моніторингові перевірки постачальників харчових продуктів та  організаторів харчування у ЗЗСО. Всього в області  нараховується 85 постачальників харчових продуктів та 124 організатори харчування у ЗЗСО.

  Проінспектовано 45 постачальників, винесено постачальникам 33 приписи на усунення виявлених порушень та проведено 140 позапланових інспектувань організаторів харчування, при цьому на усунення виявлених порушення було винесено організаторам 91 припис. Крім цього, проведено 119 моніторингових обстежень організаторів харчування та 50 моніторингових обстежень постачальників харчових продуктів.

  Основними порушеннями  було відсутність запровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) – яка в собі вміщає низку порушень гігієнічних вимог (відсутня або  не працює вентиляція, відсутня повірка термометрів, відсутня простежуваність, відсутні супровідні документи на харчові продукти, іржаве покриття  столів, підлога та стіни потребують ремонту тощо).

  По результатах моніторингу були надані рекомендації на усунення виявлених (порушень) невідповідностей в найкоротші терміни.

  Спеціалістами  ДЛВСЕ на агропродовольчих ринках області проведено 413867 експертиз продукції тваринного та рослинного походження, при цьому  зроблено 752382  лабораторних досліджень.

  За результатами здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на агропродовольчих ринках протягом 2021 року не допущено до реалізації 17735  кг небезпечних та недоброякісних продуктів та 1914 шт. яєць курячих а саме: не допущено до реалізації 361 кг м’яса, 2416 кг молокопродукції, 557 кг рибопродукції, 13644 кг рослинної продукції, 1914 шт. яєць курячих, 728 кг готових харчових продуктів та 29 кг меду як таких, що не відповідають показникам якості та безпеки.
  На  забійних підприємств, де державний ветеринарно санітарний контроль здійснює  13 офіційних ветеринарних лікарів протягом  2021 року надійшло та оглянуто тварин 1070272 гол.

  Інфекційних  захворювань не виявлено. Після проведення ветеринарно-санітарної експертизи    не  допущено до  обігу 6975 кг небезпечного м’яса та субпродуктів по причині  гельмінтозів, крововиливів, механічного забруднення, пневмонії, кетони та інші. Крім цього, м’ясопереробними   підприємствами  прийнято 2488,1 тонн  м’ясопродуктів на переробку.

  Протягом 2021 року було видано 79 сертифікатів здоров’я на продукцію нетваринного походження (соняшникова олія,  білі гриби заморожені, чорниця заморожена цукерки в асортименті, щербет гуцульський), що направлялись до Молдови, Польщі, Румунії, Перу, Палестини,  Австрії, Франції, Німеччини, Сербії, Литви. Італії.

  Проведено Державний моніторинг залишків забруднювачів та ветеринарних препаратів у живих тваринах та необроблених харчових продуктів тваринного походження – протягом 2021 року будо відібрано 265 зразків.

  Зразки доставляють Державного науково – дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи м. Київ 235 зразків) та Львівської регіональної  державної лабораторії Держпродспоживслужби (30 зразків)., а саме: м’ясо  яловичина – 476 зразків ( у 8 операторів ринку), м’ясо свинина – 63 зразки ( у 6 операторів ринку), м’ясо птиці (кури) – 49 зразків ( у 1 оператора  ринку), м’ясо птиці (індики) – 67 зразків ( у 2 операторів  ринку), молоко – 20 зразок ( у 5 операторів ринку), яйця – 9 зразків ( у 2 операторів ринку), жива риба – 2 зразки (у  7 операторів ринку), мед – 9 зразків ( у 3 операторів ринку). Результати відповідають встановленим нормам.

  У виконанні Плану державного моніторингу рослинної продукції прийняли участь  – 9 операторів ринку Вижницького (2),  Кельменецького (1), Кіцманського (2), Заставнівського (1), Хотинського(2), Глибоцького (1)  районів.  Було піддано дослідженню   152 об’єкти (пшениця, ячмінь, соя, ріпак, соняшник, кукурудза, картопля, морква, буряк, капуста, яблука, груші, цибуля). Проведено – 152 лабораторних  досліджень у 152 відібраних зразків. Результати відповідають встановленим нормам.   План виконано на 100%.

  У виконанні Плану державного моніторингу рибної продукції прийняли участь  – 2 операторів ринку Кіцманського (1), та м. Чернівці (1).  Було піддано дослідженню   2 об’єкти (риба жива та риба копчена). Проведено – 9 лабораторних  досліджень. Результати відповідають встановленим нормам. План виконано на 100%.

  У виконанні Плану державного моніторингу кормів прийняли участь  – 3 операторів ринку Кіцманського (1), та м. Чернівці (2).  Було піддано дослідженню   4 об’єкти (комбікорма для ВРХ, комбікорма для свиней, комбікорма для птиці та кормові матеріали (шрот соняшниковий). Проведено – 20 лабораторних  досліджень 20 зразків. Результати відповідають встановленим нормам. План виконано на 100%.

  У виконанні Плану державного моніторингу протимікробної резистентності прийняли участь  – 9 операторів ринку Кіцманського (1), Новоселицького (4), Герцаївського (2), Сторожинецького (1),Заставнівського (1) районів.  Було піддано дослідженню   110 об’єктів (сліпа кишка із вмістимим ВРХ, свиней, птиці). Проведено – 110 лабораторних  досліджень 110 зразків. Результати відповідають встановленим нормам. План виконано на 100%.

  Протягом 2021 року надійшло 51 повідомлення Системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (системи RASFF), які були доведені до операторів ринку харчових продуктів.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій