• In English
 • Розгляд скарги щодо жорстокого та неналежного поводження з тваринами
  , опубліковано 19 Квітня 2022 року о 12:12

  До Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшла скарга щодо неналежного та жорстокого поводження з тваринами. Ми миттєво зреагували на дане звернення, тож 15.04.20222 року Головним державним інспектором Чернівецької області, спільно з фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, Кіцманської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області та волонтерів проведено розгляд заяви президента Громадської організації «Асоціація зі скачок і перегонів» та скарги гр. Якубовської О.В., жительки с.Снячів Чернівецької області.

  Розгляд скарги проводився за участі дружини власника ТзОВ «БРУК БЕД» Воронюк Алли, оскільки сам власник був відсутній. Якубовська О.В., яка скаржилась на неналежне поводження з тваринами на розгляд скарги не з’явилась.

  В ході розгляду встановлено, що на території господарства утримуються свійські тварини, а саме 13 коней, які належать власнику, та циркові тварини (4 верблюди, дві лами, два осли, 4 коней та інші, які належать власнику Будапештського цирку, який заїхав на територію Буковини в 2019 році та у зв’язку із введенням карантинних обмежень призупинив свою роботу та залишив тварин на зимівлю по даний час).

  Жодних супроводжуючих документів на тварин не було надано (ветеринарні паспорти, ветеринарні свідоцтва). Тому можливості встановити кому належать тварини ми не мали змоги. Всі тварини знаходяться на літньому майданчику. Коні утримуються в денниках, а решта тварин на вигулі. За тваринами закріплений обслуговуючий персонал.

  В денниках на час розгляду скарги знаходилось 4 коней. Всі тварини рухливі. Зі слів конюха тваринам біля 30 років. В денниках є підстилка та сіно, але відсутні автоматичні поїлки. Зі слів доглядальника за даними тваринами, їх напувають водою з відра 3-4 рази на день. Одна тварина має захворювання незаразної етіології та відноситься до категорії нижче середньої вгодованості, а решту можна віднести до середньої вгодованості. Слідів ушкоджень, або нанесення побоїв на тваринах не виявлено.

  Коні, які належать власнику ТзОВ «БРУК БЕД» на час перевірки знаходились в стайні та частина була на вигульних площадках. За тваринами закріплений обслуговуючий персонал (двоє людей). Кожна тварина має окремий денник, де є автоматичні поїлки для води, на наявні сухі корми, а саме сіно та овес.

  Зі слів персоналу відомо, що ще тваринам згодовують соковиті корми, а саме: моркву, яблука, та дають цукор. За господарським приміщенням знаходиться склад з сухими кормами, фуражем та підстилкою. Ветеринарне обслуговування даних тварин проводив ветеринарний лікар Кіцманської РДЛВМ.

  Так 29.06.2021 року було проведено вакцинацію від сибірки, та 22.02.2022 року коні планово досліджені на САП, парувальну неміч, бруцельоз та лептоспіроз. Результат негативний.

  Для більш об’єктивного розгляду скарги на 20.04.2022 року запланово залучення ліцензованого ветеринарного лікаря Дудніка Юрія з метою незалежної експертизи даних тварин.

  Власнику тварин за порушення вимог Закону України «Про ветеринарну медицину» буде винесено припис на усунення порушень із визначеними конкретними термінами виконання.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій