• In English
 • Вимоги щодо місць масового відпочинку людей на водних об’єктах
  , опубліковано 09 Травня 2022 року о 13:13

  У  зв’язку з настанням оздоровчого сезону суб’єктам господарювання необхідно створити відповідні умов на місьцях масового відпочинку (пляжах) для безпечного відпочинку населення.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області  нагадує, що на  території пляжу повинні міститися:

  • питні фонтанчики з підведенням питної води, призначеної для споживання людиною;
  • роздягальні відкриті і закриті;
  • громадські вбиральні;
  • урни для зберігання побутових відходів.

  Також, в місцях відпочитку повинні бути організовані медичні  пункти  та рятувальні станції. Власники чи балансоутримувачі пляжів, у процесі їх експлуатації, повинні забезпечити прибирання берега, зеленої зони і дезінфекцію вбиралень, а також щоденне перевезення зібраних відходів. З метою профілактики гельмінтозів на піщаних пляжах, не рідше одного разу на тиждень, повинно проводитись механізоване рихлення піску з видаленням зібраних відходів та своєчасна підсипка (заміна) піску. Об’єкти обслуговування населення, що розташовуються на пляжах, повинні бути забезпечені централізованими системами водопостачання та водовідведення. У разі відсутності централізованих інженерних мереж необхідно влаштовувати систему водопостачання для кожного окремого об’єкта та локальні очисні споруди водовідведення і розміщувати їх поза межами прибережної захисної смуги річок і водойм та пляжної зони. До початку роботи пляжу  територію пляжу необхідно  підсипати чистим піском або галькою. Важливим аспектом готовності пляжу до відкриття сезону є відповідність питної води, води відкритих водоймищ та грунту вимогам чинного законодавства. Дані вимоги передбачено такими нормативно-правовими актами санітарного законодавства :

  – розділом ІV Прибирання об’єктів з відособленою територією «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», що затверджені наказом МОЗ України від 17.03.2011 року №145;
  – ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затверджені наказом МОЗ України від 12.05.2010 №400;
  – Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів що затверджені наказом МОЗ України від 19.06.1996 року №173.

  Крім того, нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 березня 2002 року № 264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах», керівники підприємств, установ та організацій, які використовують водні об’єкти з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку людей, та організатори масових заходів відповідають за охорону життя людей у межах закріпленої ділянки водної поверхні чи прибережної частини акваторії. Умови використання водних об’єктів погоджуються відповідно до чинного законодавства України.

  Головне управління буде рекомендувати  відпочинок на воді тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях і купатися у водоймах, за умов дотримання безпечності показників води, що підтверджено лабораторно.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій