• In English
 • Увага! В Україні подорожчало пальне: Мінекономіки підвищило граничні ціни на бензин та дизпаливо
  , опубліковано 09 Травня 2022 року о 15:15

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області будуть розглядатися звернення громадян на предмет проведення позапланових перевірок з питань дотримання суб’єктами господарювання на роздрібному ринку пального щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

  Відповідно до статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», однією з підстав для проведення позапланового заходу (контролю) є доручення Прем’єр-міністра України  про перевірку суб’єктів господарювання у відповідній сфері у зв’язку із виявленими системними порушеннями, яке надіслано 08.05.2022 за №11381/01-22 до всіх Головних управлінь Держпродспоживслужби.

  Повідомляємо, що 5 травня 2022 року Міністерство оприлюднило середню вартість бензинів у розмірі 31,19 грн/літр та дизпалива – 35,63 грн/літр, від яких обчислюється гранична ціна реалізації пального на автозаправних станціях на початок травня.

  З урахуванням граничних торгових націнок, максимальна ціна на звичайний бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна перевищувати 37,69 грн/літр, на звичайне дизпаливо – 42,63 грн/літр.

  Вартість преміального бензину не обмежується, якщо на заправці продається також “звичайний” бензин ( А-95, ДП).

  В іншому випадку преміальні марки пального можна продавати з п’ятивідсотковою надбавкою до ціни “звичайного”, тобто близько   39,57грн/л – бензин та 44,76грн/л – дизель.

  У разі виникнення питань щодо державного регулювання цін у період воєнного стану просимо звертатися у Головне управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області (м.Чернівці, вул. Сторожинецька,115), або на електронну адресу [email protected].

  Для належного розгляду питань потрібно надати наступну інформацію:

  • повна назва товару;
  • найменування суб’єкта господарювання, щодо якого виникають питання, зокрема його організаційно-правову форму господарювання, тощо;
  • назва та адреса суб’єкта господарювання. Необхідно додати копії розрахункових документів (при наявності), так як відповідно до статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» для здійснення позапланового заходу контролю (перевірки) орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб’єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу щодо діяльності якого здійснюється захід (контроль).
  • У разі отримання вищевказаної інформації, Головне управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області розгляне Ваше звернення у встановленому законодавством порядку.
  Call Now Button
  Будь в курсі подій