• In English
 • Як правильно застосовувати пестициди
  , опубліковано 24 Травня 2022 року о 16:16

  У зв’язку із численними скаргами громадян впродовж останніх років щодо застосування пестицидів у межах населених пунктів Буковини, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надає рекомендації відповідно до діючих нормативних актів.

  Безпосереднє сусідство земельних ділянок з вирощування городніх культур та садів, при обробці останніх, призводить до забруднення як городів, так і території житлової забудови, що негативно впливає на умови проживання людей. Використання ранцевих оприскувачів в умовах безпосереднього сусідства саду з городніми культурами не може стовідсотково гарантувати неможливість забруднення прилеглої території.

  В умовах населених пунктів, як правило, неможливо витримати необхідний санітарний розрив, при використанні навіть простих механічних засобів обробки дерев і городніх ділянок. Громадяни не дотримуються вимог санітарних норм щодо часу проведення обробки, врахування погодних умов та напрямку вітру, обов’язкового попередження населення про проведення обробки.

  Згідно вимог Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 передбачено наступне:
  ▪️застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 години ранку;
  ▪️роботи необхідно проводити в безвітряну погоду, а при швидкості руху вітру більше 4 м/с обприскування не допускається;
  ▪️в межах населеного пункту обробку дозволяється проводити тільки ранцевим обприскувачем;
  ▪️для обробки індивідуальних садів та городів у межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені до роздрібного продажу «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповненнями до нього;
  ▪️перед проведенням обробок об’єктів, розташованих в межі або поблизу населених пунктів, необхідно оповістити мешканців населеного пункту, власників сусідніх с/г ділянок та приватних домогосподарств.

  Варто зазначити, що питання застосування громадянами пестицидів на своїх присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України і підпадає під поняття добросусідських відносин.

  У випадку виникнення спорів щодо додержання громадянами правил добросусідства для вирішення питання найперше слід звертатися з заявою до відповідного органу місцевої влади.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій