• In English
 • Інформаційне повідомлення системи RASFF стосовно виявлення оксиду етилену
  , опубліковано 24 Травня 2022 року о 18:18

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 17 березня 2022 року № 2022.1425-fup 8 стосовно виявлення оксиду етилену (ЕТО) у напівфабрикатах для харчової промисловості, що експортувалися з Італії (виробник: Granulati Italia SPA, Italy; постачальник: Idealfoods SpA, Italy) до України (отримувач: ТОВ «ВІНО ДІВІНО», просп. Олександра Поля 10/12, м. Дніпро, 49101; отримувач: фізична особа Олена Войновська, вул. Леонтовича 6 А, м. Київ, 02000; отримувач: фізична особа Канигіна Алла Василівна, вул. Новопольова 106 А кв. 40, м. Київ, 02000).

  Просимо негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області про виявлення даного товару в обігу (м. Чернівці, вул. Сторожинецька 115,
  тел. (0372) 55 34 09 та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган (Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області), що передбачено частиною 3 статті 20 даного Закону.

  Довідково: Оксид етилену (EtO) – це промисловий хімікат, який використовується для стеризизації медичного приладдя, зменшення забруднення прянощів та виробництва інших хімікатів. Чистий EtO при кімнатній температурі є безбарвним газом, а при температурі -47oС – рухомою безбарвною рідиною. Оксид етилену денатурує білки та змінює молекулярну структуру мікроорганізмів (вбиває мікроорганізми ), що дозволяє ефективно використовувати його для стерилізації. При вдиханні виникає гостре отруєння, результатом якого стає нудота, блювання, неврологічні захворювання, бронхіт тощо. При контакті зі шкірою або слизовою оболонкою очей викликаєподразнення.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій