• In English
 • Щодо загибелі риби в річці Совиця Ставчанська смт.Лужани та с.Мамаївці Чернівецького району
  , опубліковано 11 Липня 2022 року о 16:16

  07 липня 2022 року до Кіцмаського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло повідомлення про загибель риби в річці Совиця Ставчанська, що протікає в смт. Лужани та с.Мамаївці Чернівецького району.

  На місце події виїхала група спеціалістів Держпродспоживслужби, а саме спеціалісти Кіцманського управління та Чернівецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби з метою встановлення причин загибелі риби. Разом із представниками Мамаївської територіальної громади, місцевої поліції проведено обстеження місць виявлення загинувшої риби та комісійно відібрано зразки води із річки Совиця Ставчанська у смт. Лужани та с. Мамаївці для проведення фізико-хімічного та мікробіологічного лабораторних досліджень. Через непридатність загинувшої риби лабораторні (бактеріологічні, паразитологічні та інші) дослідження не проводилися. Уся загинувши риба в кількості 29 кг була знищена в біотермічній ямі із дотримання ветеринарно-санітарних вимог.

  Відповідно до результатів проведених лабораторних досліджень, проведених Чернівецькою регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, вода річкова не відповідає по мікробіологічних (перевищений вміст лактозопозитивної кишкової палички) та фізико-хімічних (перевищений вміст аміаку) показниках Гігієнічним вимогам до складу та властивостей води водних об’єктів в пунктах господарсько-питного і культурно-побутового використання, затверджених Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів (від 19.06.1996 р. №173).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій