• In English
 • Вимоги до забезпечення благополуччя тварин під час забою та умертвіння
  , опубліковано 04 Листопада 2022 року о 16:16

  Мінагрополітики затверджено Вимоги до забезпечення благополуччя тварин під час забою та умертвіння. Вимоги до забезпечення благополуччя тварин під час забою встановлюють правила щодо:
  – забезпечення благополуччя сільськогосподарських тварин під час забою;
  – забезпечення благополуччя тварин під час умертвіння з метою депопуляції в цілях ліквідації хвороб тварин, що підлягають повідомленню;
  – забезпечення благополуччя тварин під час здійснення пов’язаних з їх умертвінням супутніх операцій.

  Прийняття Вимог до забою є необхідною умовою для збереження експорту продукції тваринництва з України до ЄС.

  На сьогодні вимоги ЄC щодо забою не є декларативними для країн, що здійснюють торгівлю живими тваринами або продуктами тваринного походження з Європейським Союзом. Недотримання цих вимог країнами-експортерами, у тому числі Україною, може стати причиною для заборони ввезення до ЄС живих тварин та продуктів тваринного походження.

  З 2021 року ЄС застосовує вимогу щодо наявності обов’язкового горизонтального законодавства для всіх тваринницьких потужностей у країнах, що здійснюють експорт тваринницької продукції до країн ЄС.

  Наказ Мінагрополітики від 29 серпня 2022 року № 628 набирає чинності з дня його офіційного опублікування та вводиться в дію одночасно із введенням в дію Закону України від 04 лютого 2021 року № 1206-IX «Про ветеринарну медицину».

  Call Now Button
  Будь в курсі подій