• In English
 • Звіт по підсумкам роботи Управління захисту споживачів у 2022 році
  , опубліковано 17 Лютого 2023 року о 12:12

  ☝️Зважаючи на труднощі воєнного стану робота управління захисту споживачів протягом 2022 року була зосереджена та спрямована на захист прав споживачів та відстоювання їх інтересів.
  🚩В результаті роботи за придбані неякісні товари та послуги споживачам повернуто кошти у сумі 1️⃣6️⃣2️⃣,6️⃣тис. грн.

  📃Впродовж 2022 року до Управління звернулось понад 4️⃣2️⃣6️⃣громадян з питань, пов’язаних із захистом прав споживачів.
  📍Найбільше звернень з якими зверталися громадяни стосувалися
  📌 порушення правил торговельного обслуговування
  📌 якості непродовольчих товарів
  📌 реалізації товарів у інтернет-магазинах
  📌гарантійного обслуговування побутової техніки
  📌 порушення порядку надання житлово-комунальних послуг

  💳Понад 7️⃣0️⃣звернень громадян стосувалося відсутності банківських терміналів для здійснення безготівкових розрахунків за товари. Споживачі скаржилися як на непрацюючі термінали, так і на їх відсутність.
  ☝️ Дана ситуація ускладнилася й тим, що в умовах воєнного стану в Україні проводити перевірки й притягати до відповідальності за порушення законодавства заборонено.
  🚩Тож, реагуючи на звернення громадян, з початку війни на Буковині проводилась кропітка та наполеглива роз’яснювальна робота з суб’єктам господарювання щодо налагодження роботи терміналів та встановлення їх (у разі відсутності).
  💡Варто зазначити, що всі суб’єкти підприємницької діяльності, з якими проведена роз’яснювальна робота, дослухались до неї та встановили термінали, а це близько 4️⃣0️⃣ приладів.

  🚩В результаті розгляду більшість порушених питань у зверненнях (повернення грошових коштів, заміна товарів, виконання робіт, надання послуг) вирішено на користь споживачів, а саме із4️⃣2️⃣6️⃣ звернень – 3️⃣3️⃣2️⃣ задоволено.

  📲Наприклад, до Управління звернувся споживач щодо придбання неякісного смартфону. В ході консультації споживачу було рекомендовано письмово звернутись до суб’єкта господарювання, в якого був придбаний товар. Під час повторного звернення з’ясувалось, що в телефоні протягом гарантійного терміну експлуатації проявився істотний недолік.
  🚩 За сприяння спеціалістів Управління за неякісний телефон, споживачу було повернуто кошти в сумі3️⃣3️⃣ ,0️⃣тис. грн.

  🛋Під час особистого прийому звернувся споживач щодо надання консультації стосовно можливості повернення якісних меблів, оскільки вони не підходили йому за габаритами. 🚩Спеціалісти допомогли громадянину написати до суб’єкта господарювання заяву про повернення якісного товару, яка була задоволена в день звернення покупця. Споживачеві було повернуто кошти в сумі 1️⃣5️⃣, 2️⃣тис. грн.

  ✅Позитивним в роботі зі зверненням громадян є відсутність повторних звернень, що свідчить про те, що спеціалістами Управління у повній мірі опрацьовуються всі поставлені у зверненні питання та вживаються в межах повноважень потрібні заходи щодо вирішення порушених прав споживачів.

  📧З метою створення умов щодо підвищення рівня споживчої грамотності в області, спеціалістами Управління постійно проводиться просвітницька робота серед споживачів шляхом висвітлення інформації на вебсайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, де розміщено основні законодавчі акти у сфері захисту прав споживачів, рекомендації, з якими мешканці нашої області мають можливість ознайомитися та скористатися у будь-яких конфліктних ситуаціях, що виникли між ними, як споживачами товарів (робіт, послуг) та суб’єктами господарювання.

  🤝Підсумки роботи зі зверненнями громадян у 2022 році свідчать про те, що розгляд звернень споживачів, в умовах воєнного стану, продовжує залишатися пріоритетним напрямом в управлінні захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

  🚩Разом з цим, до початку воєнного стану у звітному періоді Управлінням проводилися заходи державного нагляду (контролю):

  1) у сфері додержання законодавства про захист прав споживачів здійснено 8️⃣ заходів державного нагляду (контролю), із них: 3️⃣ планових та 5️⃣ позапланових.
  🚩За результатами проведених перевірок вжито наступні заходи:
  📌 видано 3️⃣ приписи про припинення порушень прав споживачів
  📌до адміністративної відповідальності притягнуто 3️⃣ посадові особи у вигляді штрафу на суму 0️⃣,5️⃣ тис. грн,
  📌притягнуто до відповідальності згідно статті 23 Закону України «Про захист прав споживачів» 3️⃣ суб’єкти господарювання та накладено адміністративно – господарських санкцій на суму 9️⃣, 9️⃣тис. грн.
  Всього перевірено товарів, робіт, послуг на суму1️⃣1️⃣7️⃣ ,9️⃣тис. грн, із них забраковано на суму 5️⃣1️⃣,9️⃣ тис. грн.

  2) у сфері державного ринкового нагляду проведено 6️⃣ планових та 4️⃣ позапланових перевірок характеристик нехарчової продукції . З перевірених видів продукції в 2️⃣4️⃣ одиницях продукції виявлено порушення встановлених вимог
  📌відсутній знак відповідності технічним регламентам;
  📌відсутнє найменування виробника/імпортера, його місцезнаходження;
  📌прилади не супроводжуються інструкціями та інформацією щодо використання;
  📌відсутнє маркування щодо складових взуття та ін.
  За результатами перевірок винесено 3️⃣0️⃣рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

  3) у сфері законодавчо регульованої метрології проведено 4️⃣ планових заходи державного нагляду (контролю).
  При проведенні перевірок обревізовано 3️⃣7️⃣2️⃣ одиниці засобів вимірювальної техніки, з яких 8️⃣9️⃣од. визнано непридатними до застосування.

  🚩За результатами проведених перевірок:
  📌видано 4️⃣ приписи про усунення метрологічних вимог
  📌до адміністративної відповідальності притягнуто 4️⃣ особи у вигляді штрафу на суму 1️⃣,5️⃣ тис. грн.

  4) у сфері контролю за рекламою та антитютюнового законодавства протягом 2022 року досліджено 2️⃣3️⃣0️⃣ рекламоносіїв, в тому числі: у сфері зовнішньої реклами -2️⃣2️⃣0️⃣ . Із загальної кількості досліджених рекламоносіїв виявлено1️⃣1️⃣ порушень законодавства про рекламу.
  🚩За порушення законодавства про рекламу на рекламодавців/ розповсюджувачів накладено1️⃣1️⃣ ,4️⃣тис. грн. штрафних санкцій, які були сплачені в добровільному порядку.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій