• In English
 • Не стань жертвою стихійної торгівлі
  , опубліковано 21 Лютого 2023 року о 16:16

  💸Купляючи товар в місцях стихійної торгівлі, Ви наражаєте себе та своїх близьких на небезпеку!!!

  💡Відповідно до Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 № 168, до повноважень Головного управління не належать функції щодо протидії та ліквідації стихійної торгівлі.

  📣Пам’ятайте, що купувати товари необхідно лише в магазинах та на ринках!

  🚩Ризики, з якими стикається споживач під час купівлі товарів «з рук»:

  📌Закон України «Про захист прав споживачів» регулює відносини між споживачами та продавцями товарів, які обов’язково повинні бути підприємцями. У випадку наявності будь-яких претензій, що стосуються придбаного товару, споживач не зможе їх пред’явити продавцю на стихійному ринку.

  📌Під час купівлі товарів, споживачу не видається розрахунковий документ, а тому він не зможе підтвердити факт купівлі товару.

  📌Відсутність супровідної документації на продукцію, що реалізується. Тому, споживач не отримує необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.

  ⚖️Відповідальність за торгівлю з рук у невстановлених місцях передбачена ст. 160 КУпАП, протоколи за це правопорушення складають згідно ст. 255 КУпАП органи національної поліції України та посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

  ✅Радимо звертатись з цього приводу до Національної поліції та Управління порядку та контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій