• In English
 • Як розпізнати сказ у тварини
  , опубліковано 13 Березня 2023 року о 10:10

  👆Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу.
  💉При відсутності своєчасної екстреної вакцинації є загрозливим для життя.

  Щороку від цього небезпечного захворювання в світі гине понад 55 тис. людей і більше 1 млн тварин

  ➡️На сказ найчастіше хворіють лисиці, собаки та коти.
  Найбільш небезпечними є будь-які укуси тварини в ділянки обличчя, шиї, пальців рук, кисті.

  🔬У слині тварин вірус сказу з’являється за тиждень і навіть раніше до появи зовнішніх ознак захворювання, тому навіть цілком здорова на вигляд тварина при укусах може передавати збудника.
  📍Отже, якщо вас вкусила чи подряпала навіть, на перший погляд, здорова тварина, необхідно обов’язково звернутися до лікаря, адже сказ є небезпечним вірусним захворюванням, яке без надання своєчасної медичної допомоги в 100% випадків закінчується смертю.

  🧫Сказ серед тварин перебігає в двох формах: буйній (агресивній) і тихій (паралітичній).
  🚩Буйна форма найбільш характерна для хижих диких тварин. Вони втрачають відчуття страху перед людьми, з’являються вдень в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на свійських тварин і людей.
  🦊Так, лисиці при захворюванні серед білого дня заходять до населених місць, ганяються за домашніми птицями та без остраху гризуться з собаками, нападають і на людей.
  👆Тому пам’ятайте: здорова дика тварина уникає зустрічі з людьми, вона не заходить в населені пункти серед білого дня, її не можна зловити руками.

  🚩Серед домашніх тварин буйна форма найчастіше характерна для котів. Хворі кішки відрізняються агресивністю відносно людей, собак та інших тварин чи птахів.
  💡При тихій формі сказу, яка найчастіше відзначається при зараженні собак, порушення виражені зовні слабко.
  🐕В деяких випадках собака залишається ласкавою до господаря і знайомих, намагається облизувати руки й обличчя. Потім занепокоєння і збудливість поступово наростають. Характерно, що собака мовчки підбігає до тварин чи людей і кусає їх.

  ↪️Скажений собака часто лягає і схоплюється, гавкає без причини.
  В подальшому розвивається парез мускулатури глотки, що проявляється сильною слинотечею, хрипким уривчастим гавкотом, утрудненим ковтанням.
  У господарів ці явища нерідко викликають прагнення видалити неіснуючу кістку, якою могла вдавитися тварина, і при цьому вони можуть заразитися сказом.

  ⚠️Отже, якщо людину покусала будь-яка тварина, необхідно, перш за все, застосувати заходи для зменшення ризику зараження, а саме: місця укусу, подряпини, садна чи ослинення промити струменем води з милом.
  Це дуже важливо — ретельно промивши рану, можна в багато разів зменшити чисельність вірусів, що потрапили в неї.
  🩹Обробити краї рани 70% спиртом або 5% настоянкою йоду, накласти стерильну пов’язку. Після обробки рани необхідно негайно звернутися до лікаря.

  ✅Адже єдиним заходом запобігання сказу у людини, яку покусала хвора тварина, є щеплення.

  Бережіть себе та ваших улюбленців❗️

  Call Now Button
  Будь в курсі подій